• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kaşınıyoo
#1
Merhaba=) sultanımı alalı 3 ay oldu şimdiye kadar kendime ve ele alıştırdım fakat son zamanlarda şiddetli şekilde kaşınıyor ve kaşındığı yere kepek gibi beyaz pullar döküyor. Çok kaşındığı için 1 hafta öncede kanat kısmından tüy düştü düzgün uçamıyor. Bit yada parazittir diye avi spreyden aldım. Bu kadar çok kaşınmasının nedeni nedir acaba lütfen deneyimli sultan sahipleri yardımm !

#2
(25.01.2012, Saat:00:01)bengis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba=) sultanımı alalı 3 ay oldu şimdiye kadar kendime ve ele alıştırdım fakat son zamanlarda şiddetli şekilde kaşınıyor ve kaşındığı yere kepek gibi beyaz pullar döküyor. Çok kaşındığı için 1 hafta öncede kanat kısmından tüy düştü düzgün uçamıyor. Bit yada parazittir diye avi spreyden aldım. Bu kadar çok kaşınmasının nedeni nedir acaba lütfen deneyimli sultan sahipleri yardımm !
parazit olabilir kuşunuzda ense tüylerini veya kanat altı tüylerine dikkatlice bakarsanız parazitleri görebilirsiniz eğer parazit yoksa tüy döküyor olabilir eviniz sıcaksa bir duş aldırın kuşunuza Smile#3
Tüy değişimine girmiş olabilir mi?
Video ve fotoraf eklersen daha iyi olur

Bu arada hoşgeldin aramıza...
Yeterli vitavim ve mineral takviyesi yapıyormusun?

#4
Hoşgeldin aramıza bence de tüy dökümüne girmiş olma olasılığı çok yüksek Gulumseme

Tüy dökümünde kuşa yumurta maması yapıp verebilirsiniz, hafta da birer kez suyuna Avisol-B, Avi-vit ve Avi-minarel ekleyebilirsiniz tabi bunları günlere bölüp arada normal su içirmelisiniz gıda olarak ayrıca yulaf, çimlenmiş tohum yedirebilirsiniz.Evinizde ısı sorununuz yoksa hafta da bir kez elma sirkeli su ile yıkayabilirsiniz. (Gözlerine ve burun deliklerine çok dikkat edin)Ayrıca 15 günde bir suyuna bir damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi