• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kardeşin kardeşten farkı var...
#1
Değerli arkadaşlar,

Yaşamın temelinde sevgi vardır. Sevgi olmadan hiçbirşey olmaz. Atomun çekirdeğindeki nötronlardan protonlardan tutunda, güneş sistemindeki her gezegen, her varlık dönerek Yaradan'ı zikretmektedir. Her yaradılan bir şekilde Yaradan'a olan aşkını ve bağlığını ifade etmektedir.

Bizler bu güzel hayvanlara duyduğumuz sevgi ile aslında onları Yaradan büyük güce olan sevgimizi ve aşkımı ifade ediyoruz. Konu biraz farklı gelmiş olabilir ancak, duyduğumuz sevgi biraz açmak istedim.

Az evvel yavruları kontrol için açtığımda, kardeş kuşların birbirlerine olan sevgisini gördüm ve hemen resime çektim.

Şüphesiz bu bağlılığı sağlayan duygu Sevgi'dir. Küçük olan yavru kendisinden büyük olan kardeşine yaslanmış nasılda sevimli bir biçimde mışıl mışıl uyuyor, altta kalan büyük kardeşide kesinlikle buna hayır demiyor, henüz tüylenmemiş kardeşinin kendisini yastık niyetine kullanmasına karşı çıkmıyor, O'nu kardeşlik duygusuyla ısıtıyor, sahip çıkıyor. Ama biz insanlar böyle miyiz, kardeşlerimi arıyor soruyor, dertlerine derman oluyor muyuz? Hİç kuşkusuz kardeşlerimize gereken değeri vermeye çalışıyoruz ancak ne kadar başarılı oluyoruz.

Resmin üstündeki not, konuyla doğrudan ilgili güzel bir Orhan Gencebay bestesinin sözleridir, bir çoçuğa itaf edilmiştir ancak; kardeşlik, iyilik, dünya ve hayat gibi olguları sevgi penceresinden bakan bir yapıt olduğu için, dünyaya yeni gözünü açmış her canlıya itaf edilebileceğini düşündüm.

if6i2p.jpg

#2
Allahın bize ve tüm alemlere lutf ettiği bir şey vardırki;
Yavrular, bebekler her zaman büyüklerin yüreğinde şevkatini yaşatır ve onun sahiplenmeye bakmaya sevmeye büyütmeye yöneltir, bu duygu tamamen beynimizde ve beyinlerde programlanmıştır.

Tosbik


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jumbo muhabbet kuşunun farkı nedir Bıcırık17 6 1,757 17.06.2014, Saat:08:03
Son Yorum: Bıcırık17
  7 kardeşin son halleri mehmet yılmaz 10 2,736 30.10.2012, Saat:11:53
Son Yorum: focust1Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi