• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kanatları geldiğimizde kan olmuştu?
#1
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1,5 senedir dişi sultanımz vardı. 1 ay kadar öncede erkek bir sultan papağanı aldık. alıştırma dönemi geçtikten sonra aynı kafese aldık. Dün kafese yuvalık taktık. tabii yuvayı daha önceden gördüler ve alıştılar. Yuva takıldıktan ertesi gün sonra eve geç gelmiştik. iki papağanımızın kanatlarının kenarları da kan olmuş. Kafesin dibine 2 adet büyük tüy düşmüş. İkisininde gagalarının kenarlarında deri soyulmuş ve hafif kalkmış. kafeste ikiside ayrı yerlerde duruyorlardı ve yorgun bir halleri vardı. dışarı çıkardığımızda uçamadılar bile. Sizce ne yapmamız gerekiyor. Bu konuda bir bilginiz varsa lütfen yardımcı olun. Acaba acele mi ettik?

#2
sanırsam kavga etmişler bir süreligine kuşlarınızı ayırın bir süre bu şekilde ayrı ayrı kafeslerde gözlem altında tutun..

Albino
Normal grey

Pastelface platinum hen
Whiteface cinnamon split to pied
#3
Bir kere sabah kalktığımda çiftleştiklerini görmüştüm şimdi ayırmak doğru olur mu? o yüzden koydum yuvalığı.Acaba ikiside yuvaya girip korkmuş olabilirler mi? sonra da çıkamayınca birbirlerine mi zarar verdiler diye düşündüm. Yuvanın kapağını açtığımda içerde bi tane dışkı vardı ve kurumuştu.
birde dişi kuşumuz sürekli kanayan yeriyle oynuyor. evde de krem olarak bepanten var sürmemin bir yararı olur mu?


#4
İlk olarak kavga etmelerinin sebebi. Kızgınlık döneminde dişi kuş aşırı derecede agresif ve korumacı oluyor. Biraz gözetim altına alın ve hareketlerini takip edin. Eğer aynı şekilde agresif hareketlere devam ederlerse en kısa sürede ayırın kuşları, kavga etmez ve çiftleşmeye devam ederlerse sorun yok demektir zaten. Bepanten sürmenin bi gereği yok şuanda kanadığı anda müdahale etseydiniz olurduda şuanda zaten kurumuştur kanayan yer. İlacı sürerseniz oynamaya devam eder ve ilacı yemiş olur oyüzden gerek yok.

Lutino - Lucy
White Face - Jack
#5
(18.05.2012, Saat:23:25)06_can_06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir kere sabah kalktığımda çiftleştiklerini görmüştüm şimdi ayırmak doğru olur mu? o yüzden koydum yuvalığı.Acaba ikiside yuvaya girip korkmuş olabilirler mi? sonra da çıkamayınca birbirlerine mi zarar verdiler diye düşündüm. Yuvanın kapağını açtığımda içerde bi tane dışkı vardı ve kurumuştu.
birde dişi kuşumuz sürekli kanayan yeriyle oynuyor. evde de krem olarak bepanten var sürmemin bir yararı olur mu?

bepanten sürebiliyorsanız zararı olmaz iyi gelecektir.

yuvalığınızın içine girip çıkarken sorun yaşamış olabilirler yuvalığınız uygun değilse değiştirin ve gözlemlemeye devam edin imkanınız varsa bir müddet ayırın.

ŞİLA lutino Female
PAŞA grey Male
#6
Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim hepinize....
Şimdi kafesleri ayırdım biraz daha gözlem yaptıktan sonra tekrar paylaşımda bulunacağım..Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  papağanımın sürekli kanatları aralık cagatayzaim 4 447 17.06.2016, Saat:15:39
Son Yorum: yalcln
  Kanatları neden böle oldu nasıl düzelir. lenk 5 1,211 04.05.2013, Saat:16:15
Son Yorum: Brn06
  Kanatları Açık Tünekten sarkma rotweiller23 1 549 04.01.2013, Saat:15:50
Son Yorum: AlpdnaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi