• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jandarma komutanından şok çıkış
#1
Fethullah Gülen ve cemaatler hakkında karalamaların yer aldığı belgeseli yayınladı.

38329.jpg

Fethullah Gülen hakkında inanılmaz iddiaların yer aldığı belgesel yayına verildi. Cemaatin geçtiğimiz yıl tepki gösterdiği o belgeselin yayınlanması çok konuşulacak.

Sözde cemaatin içerisinde var olan insanların konuştuğu belgeselde cemaate inanılmaz suçlamalar yöneltildi.

Alman devlet televizyonu ARD'ye bağlı WDR kanalının geçtiğimiz yıl son anda yayından kaldırdığı belgeseli yayınladı.

Gerçekgündem'in haberine göre Alman devlet televizyonu ARD’ye bağlı WDR kanalında geçtiğimiz yıl 25 Haziran tarihinde gösterimden aniden kaldırılan ve tartışmalara neden olan “İmamın Uzun Kolu -Fethullah Gülen Hareketi” adlı belgesel program dün gösterildi.

Yüksel Uğurlu ve Cornelia Uebel’in hazırladığı “İmamın Uzun Kolu-Fethullah Gülen Hareketi (Die stille Armee des Imam- Das Netzwerk des Fethullah Gülen) adlı belgesel Almanya'da büyük yankı uyandırdı.

Alman der Spiegel dergisinin internet sayfasında Maximilian Popp tarafindan "Ne istedilerse onu yerine getirdim“ başlığıyla verilen haberde Gülen cemaati hakkında Almanya'da cok az eleştirilerin olduğunu yazdı.

Haberde, Gülen cemaati ve onun ideolojisi hakkında yazmanin "olumlu karşılanmadığı“ ve Fethullah Gülen'in 14 yildan beri USA'da yaşadığı kaydedildi. Ayrıca Gülencilerin en az 140 ülkede okullarda, bankalarda, iş dünyasında, hastanelerde söz sahibi oldukları ifade edildi.

Gazeteci Ahmet Şık'ın Ergenekon soruşturması kapsamında "İmamın Ordusu“ adlı kitabının yayınlanmasından cok az bir süre önce tutuklandığı ve kitabında Türkiye'de yargı ile polis arasındaki ilişkilere dikkat çekilmişti.

Şık'ın tutuklandığı sırada üzerinde çalıştığı "İmamın Ordusu“ adlı kitabın "terör örgütü dokümanı" olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından kopyaları için toplanma ve el konma kararı verildiği hatırlatıldı.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Melo’ya çıkış yok KingWizard 0 458 04.07.2015, Saat:02:10
Son Yorum: KingWizard
  Sony LT29i Hayabusa, Xperia TX adıyla çıkış yapabilir redrock 0 596 14.11.2012, Saat:20:40
Son Yorum: redrock
  Jandarma Karakolu´na roketatarlı saldırı redrock 0 669 14.11.2012, Saat:02:30
Son Yorum: redrockKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi