• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izgaranın Altını Kopartıyor?
#1
Arkadaşlar 2gündür yeni aldığım Lutinomuz Izgaranın altındakı gazeteyi yonuyor sonra çıkıp tekrar inip yonuyor? Dişi diye aldım galiba dişi? birde albinom gibi dik durmuyor hafif çömelerek duruyor dinleniyor...

#2
Gazete koymanız kötü olmuş çünkü gazete üzerindeki mürekkep ona zarar verebilir.Onun yerine dosya kağıdı kullanabilirsiniz ama buda çok masraflı olur.En iyisi muhabbet kuşları için olan ince beyaz kumdan alıp kafes tabanına serpebilirsiniz.Ben öyle yapıyorum.Hem hijyenik oluyor.Hemde kolay temizleniyor.Ama siz yıkayarak temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız gazete kağıdından başka bir kağıt kullanmanız gerekir.
Dişi kuşunuz hakkında pek bir fikir edinemedim.İshali var mı acaba ve uyuklama ama sürekli uyuklama.??

#3

gazete yok folyo var gazete kullanmıyorum... daha önce cennet beslediğimde dişi hep yuvalık için kopartırdı acaba sultanlarda böylemidir diye sordum çünkü lotinomu alalı 4 gün oldu dişi dendi alirken bunlar belirtimidir acaba?

#4
Hayır sultanlar yuva kurmaz onlar hazır yuva edinirler yani doğal ortamlarında ağaç kovukları gibi.

#5
uğur bey, ben gazete kullanıyorum ve mürekkep vs bir sorun yaşamadım. ızgaranın altından nasıl ulaşıyor anlam veremedim Smile) gazeteyi kısa kesin yani kenarlardan çıkıntısı falan olmasın o zaman yetişecek yer bulamaz diye düşünüyorum. kemirmeyi sevdikleri için yapıyordur faruk'un da dediği gibi yuva kurmaz onlar.

lutinolarda dış görünüşten cinsiyt tahmini yapılamaz. ötüşlerini takip etmeniz lazım başka türlü anlayamazsınız. eğik duruşunu vs biraz daha tarif edebilir misiniz? ben de net anlayamadım. yandan, cepheden ve sırtından foto çekip eklerseniz çok iyi olur. daha ayrıntılı yardımcı oluruz. sırttan istememin sebebi eğer yumurtası varsa hörgüç gibi bi çıkıntı olur sırtta, kuş yere paralel durur, karnı şişkindir, tüylerini kabarık tutar ve genelde bacakları ayrık durur tünekte.

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#6

Ben zemine alımunyum folyo kullanıyorum belkıde oyun amaclı kopartıyordurConfused
ötüşleride tek hatta kafesten tek çıkardıgımda paşayla ötüsüyolar...
tünekte sankı çömelerek oturuyo paşa ya göre daha yaygın o bakımdan sordum?Confused
foto çekicem 10dk hazır olurWink
pozlarKarizmatik-gulumseme
2lxfh.jpg
2lxh7.jpg
2lxjq.jpg
2lxlf.jpgKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kafesin altını yeşillendirsem olur mu? aysee 3 238 08.03.2017, Saat:23:34
Son Yorum: sezer BeyKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi