• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IVOMEC-F
#1
IVOMEC - F
Endektosit -Fasiolosid Enjeksiyonluk Çözelti

BİLEŞİMİ:

İVOMEC-F enjeksiyonluk çözelti 1 ml'de 10 mg İvermektin ve 100 mg Klorsulon ihtiva eden sarımsı, berrak, homojen bir çözeltidir.

KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLAR:

Sığırlarda karaciğer kelebekleri (Fasciola hepatica, F. Gigantica)'de dahil ivermectin ve klorsulona duyarlı olan iç ve dış parazitlerin tedavi ve kontrolu amacıyla kullanılan geniş spektrumlu antiparaziter ilaçtır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
IVOMEC-F enjeksiyonluk çözeltinin pratik dozu, 50 kg canlı ağırlığa 1 ml. dir.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ:

Kendi ambalajı içinde, 25°C yi aşmayan oda ısısında (15-25°C) muhafaza ediniz. Direkt güneş ışınlarından koruyunuz. Raf ömrü imal tarihinden itibaren 60 aydır. İlk kullanımdan itibaren, asepsi-antisepsi kurallarına uyulmak ve belirtildiği şekilde muhafaza edilmek koşulu ile 6 ay etkisini korur.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:

20 ml, 50 ml, 200 ml, 500 ml ve 1000 ml'lik butyl kauçuk kapaklı polietilen şişe ambalajlarda satışa sunulmuştur. 3g953.jpg

#2
iç ve dış parazitte çok etkili bir ilaçtır ama kullanım talimatını dikkatli okumak gerekir dozaj fazla olursa ölüm kaçınılmaz olabilir....teşekkürler paylaşım için

#3
Rica ederim..eski orjinal kutusunda kendi damlası oluyordu. şu an ise yok lakın onun yerine şırınga ile damlatıyorum.şırınganın 2 damlası kendi damlasıyla aynı orantıda.karından olan bölgeye 1 damla, bunu kümese yeni gelen kuşlara 1. gün ve 14. gün uyguluyorum.kümesede 50 günde 1 defa uyguluyorum..(hastalıkların tek çözümü)

#4
(12.03.2012, Saat:16:57)gizemli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim..eski orjinal kutusunda kendi damlası oluyordu. şu an ise yok lakın onun yerine şırınga ile damlatıyorum.şırınganın 2 damlası kendi damlasıyla aynı orantıda.karından olan bölgeye 1 damla, bunu kümese yeni gelen kuşlara 1. gün ve 14. gün uyguluyorum.kümesede 50 günde 1 defa uyguluyorum..(hastalıkların tek çözümü)
evet bir kuşumu bu ilaç sayesinde ölümden döndürmüştüm çok iyi biliyorum bu ilacı.Hava kesesi paraziti olan kuşlar içinde tek çözüm bu ilaç Smile


#5
evet okan parazitlarin en çok korktuğu ilaç budur.

#6
Kesinlikle kuş besleyen tüm hobici arkadaşlarıma tavsiye ederim bu ilacı parazitlerden koruyun hastalıklardan uzak tutun kuşları .

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi