• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İngiliz hükümeti her şeyi dinleyecek!
#1
İngiltere’de gelecek ay açıklanacağı bildirilen yeni bir yasa ile hükümet, her telefon görüşmesi, kısa mesaj, elektronik posta ve ziyaret edilen siteyi “gerektiğinde” izleyebilecek.


Sunday Times’ın özel haberine göre internet hizmeti sağlayan şirketlerden İngiltere’de bilişimle ilgili istihbarat kuruluşu olan GCHQ’ya (Devlet İletişim Başmüdürlüğü) gerçek zamanlı olarak bilgi vermesi ve bu konuda yazılımlar geliştirmesi istenecek.


Gelecek ay Kraliçe’nin hükümet programını açıklayacağı geleneksel konuşmasında açıklanacak planlara göre, güvenlik güçlerinin internet üzerindeki iletişimin içeriğini görmek için yine mahkeme kararı alınması gerekecek. Ancak, artık kullanıcıların kimle, ne uzunlukta ve ne sıklıkta iletişim kurduğu tüm iletişim araçları kullanılarak görülebilecek.


İçişleri Bakanlığı bu yasanın suç ve terör ile mücadelede kilit önemde olduğunu söylese de Büyük Birader İzleme Örgütü Başkanı Nick Pickles, “İngiltere resmen Çin ve İran’da görülen bir izleme yasasını benimsiyor. Bu internet mahremiyetine tamamen aykırı” dedi.Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Diyarbakır'da tutuklanan gazeteciler İngiliz basınında KingWizard 0 441 01.09.2015, Saat:14:12
Son Mesaj: KingWizard
  İngiliz hükümeti her şeyi dinleyecek! redrock 0 372 14.11.2012, Saat:19:41
Son Mesaj: redrock
  İngiliz Muhabbet Çiftimi satıyorum. srp_tlg 14 3,702 30.08.2012, Saat:10:30
Son Mesaj: loyacelikBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi