• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IE10 planı suya düşüyor!
#1
Microsoft'un Internet Explorer 10 hakkında verdiği radikal karar, suya düştü gibi...


Tarayıcılardaki gizlilik özelliği "Beni İzleme" için yayınlanan son taslak önerisi, izleme işlemi hakkında kullanıcının bir seçim yapmasını gerektiriyor.


Bu ise [Resim: register.gif] resmi spesifikasyona uymadığı anlamına geliyor. Bunun anlamı, web sitelerinin IE10'un gönderdiği "Beni İzleme" üstbilgisini yok sayabilecekleri. Dolayısıyla Microsoft'un varsayılan ayarı değiştirmekten başka bir çaresi kalmıyor.


Microsoft geçtiğimiz günlerde "Beni İzleme"yi IE10'da varsayılan olarak etkin halde sunacağını açıklamıştı. Şirketin bu hareketi, izleme çerezlerinden para kazanan Google'a karşı bir tavır olarak algılanmıştı. Bununla beraber birçok çevrimiçi [delete] şirketi ve endüstri grupları, hamleyi agresif bulmuş, böyle bir hareketin iş modellerini tehdit edeceğini söylemişlerdi.


Spesifikasyonun önde gelen isimleri tarafından sunulan teklif, henüz tüm grup tarafından kabul edilmemiş olsa da gizlilik grupları tarafından birçok ödün sağlanıyor ve birçok çevre tarafından kabul edilmesi muhtemel görünüyor. [Resim: register.gif]Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Rusya vanaları kapatırsa Türkiye’nin B planı ne? KingWizard 0 470 17.10.2015, Saat:15:23
Son Mesaj: KingWizard
  Avrupa Parlamentosu Başkanı: "İki tarafı da Annan Planı'na destek olanlar yönetiyor." KingWizard 0 403 02.07.2015, Saat:02:54
Son Mesaj: KingWizard
  Yerli araştırma gemisi suya indi redrock 0 457 14.11.2012, Saat:21:53
Son Mesaj: redrockBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi