Sultan Papağanı Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
Mybestpetshop
Beyza avatar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

- Hoşgeldin Sultanımm


 Konu: Fikir  Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:10
#1
bu gün 2 aylık erkek bir sultan papağanı aldım şu anda benden korkuyor biraz e tabi normal çünkü aldığımız yerde yanında 1 sultan papağanı daha vardı. Petşopcu bize kafes, bir oyuncak, yem, mineral taşı ve kuş kumu verdi. Kafesimiz yuvarlak ama oldukça büyük ve içinde 2 adet tünek var üstte asılı bir oyuncak var ve yemindede çekirdek var üstelik ona çok temiz bakacağıma eminim papağan beslemesemde önceden çok kuş besledim. buna rağmen yuvarlak kafes sorun olurmu? bunu çok merak ediyorum kafesi çok rahat geldi bana ama tabi işin uzmanına sormak lazım eğer sorun oluşturacaksa ne gibi bi sorun oluşturur???
SuLtAnImM
Ara
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:15
#2
Çok yuvarlkasa Rahat edemez ama büyükse sıkıntı olmaz . Hayırlı olsun bu arada sultanın bence 1 fotolarını çek koy . petshopcuya çok güven olmaz 2 aylık derler Acik-agizli-gulumseme 2 yaşında çıkar Acik-agizli-gulumseme erkek derler dişi çıkar Acik-agizli-gulumseme [ yani Acik-agizli-gulumseme 5 yaşındaki dişi 1 sultan Acik-agizli-gulumseme sen nasıl istiyorsan öyle ola bilir Acik-agizli-gulumseme daha 1 aylık erkek güzel 1 sultan oluverir 1 anda Wink anlata bildimmi Acik-agizli-gulumseme Resimlerini korsan yardımcı oluruz ] Acik-agizli-gulumseme HAYIRLI olsun bu arada Acik-agizli-gulumseme Clap Clap Clap Clap Hoş geldin ailemize Smile
Jako Papağanı = Yakup
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:17
#3
(20.11.2011, Saat:18:10)Beyza Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu gün 2 aylık erkek bir sultan papağanı aldım şu anda benden korkuyor biraz e tabi normal çünkü aldığımız yerde yanında 1 sultan papağanı daha vardı. Petşopcu bize kafes, bir oyuncak, yem, mineral taşı ve kuş kumu verdi. Kafesimiz yuvarlak ama oldukça büyük ve içinde 2 adet tünek var üstte asılı bir oyuncak var ve yemindede çekirdek var üstelik ona çok temiz bakacağıma eminim papağan beslemesemde önceden çok kuş besledim. buna rağmen yuvarlak kafes sorun olurmu? bunu çok merak ediyorum kafesi çok rahat geldi bana ama tabi işin uzmanına sormak lazım eğer sorun oluşturacaksa ne gibi bi sorun oluşturur???

Öncelikle hoşgeldiniz Sultanınız da hoşgeldi Smile Hayırlı olsun sağlıklı, mutlu güzel bir dostluğunuz olur inşallah.Resimleri ekleyinde bizler de tanışmış olalım.

Yuvarlak kafes önerilmeyen kafeslerden ve yakın arkadaşımın yaşadığı bir olayı anlatayım size oda yuvarlark kafeste baktı kuşu belli zaman sonra kuyrukları falan zarar gördü kuyruk tüylerinin şekli bozuldu sonra ben söyleyince kafesi değiştirdi dikdörtgen bir kafes aldı ve tüy dökümünde düzeldi tüyleri.Birde yuvarlak kafeslerin telleri dik olduğu için tırmanıp rahat dolaşamıyorlar.

Pet shopçu gerekli şeyleri vermiş size çekirdeği çok fazla vermeyin.Tünekler plastik ise onları 1 cm çaplı süpürge sopasından ya da dut ağacı dalı bulabilirseniz onla değiştirin.
Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:40
#4
verdiğiniz bilgiler için teşşekkür ederim ama kafesimiz bayağı büyük buna rağmen yinede zarar görür mü sultanım? Üstelik petşopçu bana aynayla çok güzel oynar dedi 3 tane iç içe geçen halka var en ortasındakinde de ayna ama şimdi baktım burdan ayna olmasın diyor aynayı kaldırmalımıyım sizce?
(20.11.2011, Saat:18:15)sagocusero Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok yuvarlkasa Rahat edemez ama büyükse sıkıntı olmaz . Hayırlı olsun bu arada sultanın bence 1 fotolarını çek koy . petshopcuya çok güven olmaz 2 aylık derler Acik-agizli-gulumseme 2 yaşında çıkar Acik-agizli-gulumseme erkek derler dişi çıkar Acik-agizli-gulumseme [ yani Acik-agizli-gulumseme 5 yaşındaki dişi 1 sultan Acik-agizli-gulumseme sen nasıl istiyorsan öyle ola bilir Acik-agizli-gulumseme daha 1 aylık erkek güzel 1 sultan oluverir 1 anda Wink anlata bildimmi Acik-agizli-gulumseme Resimlerini korsan yardımcı oluruz ] Acik-agizli-gulumseme HAYIRLI olsun bu arada Acik-agizli-gulumseme Clap Clap Clap Clap Hoş geldin ailemize Smile

Teşekkür ederim Gulumseme en yakın zamanda da resimlerini ekleyeceğim. Clap
SuLtAnImM
Ara
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:44
#5
Tabiki ayna kuşun size alışmasını istemiyorsanız durmalı Acik-agizli-gulumseme ama alışsın diyorsanız çıkartın aynayı niysi sultanınız kendine aşık olur ve sizinle ilgilenmez Wink Acik-agizli-gulumseme
Jako Papağanı = Yakup
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:54
#6
(20.11.2011, Saat:18:44)sagocusero Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tabiki ayna kuşun size alışmasını istemiyorsanız durmalı :D ama alışsın diyorsanız çıkartın aynayı niysi sultanınız kendine aşık olur ve sizinle ilgilenmez ;) :D

bu yorumu okuduktan sonra ilk işim aynayı çıkartmak oldu bilgi için teşekkürler:gulumseme:
SuLtAnImM
Ara
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:18:55
#7
Merhaba Beyza,Aramıza Hoşgeldin,Hayırlı Olsun

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-ka...fes+secimi Kafes Hakkında Bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-ev...gitim.html Evcilleştirme Ve Egitim Hakkında Bilgiler..
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...nlari.html Mutasyonlar Hakkında bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...slari.html Davranışları Hakkında bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...akimi.html Bakımı Hakkında Bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-ci...hmini.html Cinsiyet Tahmini ve yaş tahmini hakkında bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...nmesi.html beslenmesi Hakkında Bilgier
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...klari.html Hastalıkları Hakkında Bilgiler
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-su...etimi.html Üretimi Hakkında Bilgiler

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-id...ight=kafes Kafes Ve Aksesuarlar Hakkında bilgiler
Sorularınız İçin Lütfen Özel Mesaj Atmayınız, Uygun Başlık İle Uygun Katagoriye Konu Açarak Sorunuz.http://www.sultanpapaganlari.com/images/icons/uyari.gif

Bilgi-Kaynak Bkz: Özel Mesajlar Hakkında URL'ye Git
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:20:28
#8
Yuvarlak kafese tamamen karşıyım
Ara
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:21:25
#9
(20.11.2011, Saat:18:40)Beyza Nickli Kullanıcıdan Alıntı: verdiğiniz bilgiler için teşşekkür ederim ama kafesimiz bayağı büyük buna rağmen yinede zarar görür mü sultanım? Üstelik petşopçu bana aynayla çok güzel oynar dedi 3 tane iç içe geçen halka var en ortasındakinde de ayna ama şimdi baktım burdan ayna olmasın diyor aynayı kaldırmalımıyım sizce?

Bence değiştirme şansınız varsa değiştirin kafesi Smile Ayna için de gerekli yorum yapılmış.
Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
 Konu: Cvp: Hoşgeldin Sultanımm
 Tarih: 20.11.2011, Saat:22:21
#10
Ve ilk günlerde kuşunuzu çıkarmayın kafes dışına.1-2 hafta sadece yem üzerindeki kabukları temizleme günlük su değiştirme işlemlerini yapın.Elinize alıştırmak istiyorsanız ancak 2 veya 3 hafta ssonra eğitime başlamalısınız.Bu süre içersinde size ve ortama alışacaktır kuşunuzun kafesini ceryanda bırakmayın hastalanır.Ve ishal mi diye dışkılarını kontrol edin suluysa hasta olma ihtimali olabilir ama bu ilk böyle olur yani sulu olur ilk günlerde daha ortama alışmadığı için az yem yiyebilir ve çoğunlukla su içtiğinden dolayı dışkısı sulu olabilir.Ama bu dışkısının sulu olması 1 hafta sonra devam ediyorsa dışkılarının fotosunu bu siteye ekleyin bizde yorumlayalım.Bu sitede ki bilgi bankasını iyice okuyun ordan çok yararlanırsınız.Kuşunuz hakkında yaptığınız şeyleri yapmadan önce dikkat edin ve tekrar bilgi bankasına bakın.Veya bize sorun.Vermek istediğiniz bir meyve felan olursa lütfen 1. haftadan sonra veriniz çünkü ishal olmadığı halde ishal teşhisi koyulabilir.O zamana kadar kuşunuzu kontrol ediniz sonra istediğinizi verebilirsiniz yemliğindeki çekirdekleride çıkarın.Günlük 5-6 tane vermeniz yeterli.İnşallah yararım dokunmuştur.Smile
 


Hoşgeldin Sultanımm konusu
Hoşgeldin Sultanımm Konusunun Linki Direk Link
Hoşgeldin Sultanımm Konusunun HTML Kodu HTML Link
Hoşgeldin Sultanımm Konusu BBCode Linki BBCode Link
Hoşgeldin Sultanımm Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
DMCA.com Protection Status