• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halk baskıya aldırmadı, çocuklarını okula gönderdi
#1
Halk baskıya aldırmadı, çocuklarını okula gönderdi

Cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkati çekmek amacıyla BDP'liler tarafından yapılan kepenk kapatma çağrısına ve çocuklarını okula göndermeme çağrısına halk aldırış etmedi.


Cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkati çekmek amacıyla BDP'liler tarafından yapılan kepenk kapatma çağrısına ve çocuklarını okula göndermeme çağrısına halk aldırış etmedi. Ağrı'nın Doğubeyazıt Kaymakamı Nurettin Dayan, Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, Milli Eğitim Müdürü İshak Aslan ve beraberindeki heyet, okulları gezerek öğrencilere kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu. Doğubayazıt Kaymakamı Nurettin Dayan öğrenciler yakından ilgilenerek dersleri ve çalışmaları hakkında kendilerinden bilgi aldı. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Kaymakam Dayan şu açıklamalarda bulunarak: "Bu gün ilçemizde esnafımızın kepenk açamaması tabii ki hepimizi çok üzmüştür, fakat bizleri asıl sevindiren geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın aileleri tarafından bizzat okula getirilerek eğitimlerinin aksamaması için göstermiş oldukları özveriler bizleri gayet sevindirmiş durumdadır. Bütün duyarlı velilerimize çok teşekkür ederim. Köylerimizde dahi bütün okullarımız bu gün eğitim vermiş olup, şer odakların et ile tırnak gibi ayrılmaz bu mukaddes milletin sergilemiş olduğu sorumlu davranışlar, onlara tokat gibi inmiştir.. Çocuklarını okula getiren veliler, böyle bir günde Kaymakamı okullarda görmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.


Ayrıca Kaymakam Nurettin Dayan, bir kısım esnafın kepenklerini kapatmasına rağmen bazı esnaflara iş yerlerinde ziyarette bulundu. Esnaflar, Kaymakam'ın geleceğini duyunca koşa koşa iş yerlerine geldiklerini belirtti.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine dikkati çekmek amacıyla, BDP ilçe binası önünde yapılan basın açıklamalarından sonra yaklaşık 300 kişilik grup, Dr. İsmail Beşikçi Caddesi üzerinden Belediye Meydanı'na yürüdü. Grup, polise taşlı, sopalı saldırılarda bulundu. Büyük Ağrı Caddesi'nde Uluyol Polis Karakolu'na taşlı saldırıda bulunan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.


Güven Caddesi'nde ise polise taşlı saldırıda bulunanların özellikle küçük yaşta çocuk grupları olması dikkat çekti. Çocuklar, polisin müdahalesi ile mahalle aralarına kaçtı.


İlçe merkezinin üç noktasında çıkan olaylarda polis, biri çocuk 6 kişiyi gözaltına aldı. Yaşı küçük olan çocuğun yarın ailesine teslim edileceği, diğer 5 kişinin ise Doğubayazıt Adliyesi'ne çıkarılacağı belirtildi.


Kaynak: CİHANKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ‘Moskova, Suriye’ye denizaltı gönderdi’ KingWizard 0 491 11.09.2015, Saat:02:28
Son Yorum: KingWizard
  Liseli kız okula giderken vuruldu Rman 0 473 29.05.2014, Saat:15:31
Son Yorum: Rman
  MİT, 77 dosyasını mahkemeye gönderdi redrock 0 470 14.11.2012, Saat:03:43
Son Yorum: redrock
  Anlamsız yasağı halk yıktı! l Sözcü Tokmak redrock 0 667 13.11.2012, Saat:21:57
Son Yorum: redrock
  AKP'li 10 yılda halk hapı yuttu başlığıyla! redrock 0 573 13.11.2012, Saat:21:38
Son Yorum: redrockKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi