• Derecelendirme: 4.6/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Kuralları
#1
Bilgi 
1- Dikkat Özel Mesaj İle Yardım İstemek Yasaktır! Özel Mesaj Yolu İle Pet Hayvanlarınız İçin Hastalık, Eğitim vb. Konularda Sorular Sormayın. 
Lütfen sorununuz hakkında KONU AÇARAK bizlerin yardımlarını bekleyin. Dikkat

2- Profil Resminde, İmzada, Profilin Herhangi Bir Kısmında Veya Dolaylı Yoldan Site İsmi İçeren E-mail İle Reklam Yapılması; Kısacası Her Türlü Reklam İçeren İçerik YASAKTIR! 
Yöneticiler Dışındaki Üyelerin Reklam Yapması Kesinlikle Yasaktır!

3- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

4- Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Üyelerin Yazdığı Konular Üyelerin İstekleri Üzerine Silinemez! 
Her türlü konu veya yorum, ancak yönetim uygun görürse silinebilir. Konu açmadan veya yorum yazmadan önce forum kurallarını okumuş olmanız gereklidir. Kuralları okumamak, hiçbir şekilde mazeret olarak sunulamaz.

5- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajların forumda paylaşılması yasaktır.

6- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örnek: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

7- Şiddet içerikli fotoğraf, video vb. paylaşımlar yasaktır.

8- Yorum amacı taşımayan, salt propaganda içerikli takım, parti ve siyaset yazıları yasaktır. Siyasi içerikli yorum yapmak yasaktır. (Örnek: emperyalizm, komünizm, sağcı, solcu vb.) Siyaset içerikli konu açmak, video, döküman paylaşımı kesinlikle yasaktır.

9- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

10- Foruma yazılan yazılarda yapılan alıntılarda mutlaka kaynak gösterilmelidir! Kaynak göstermeksizin alıntı yapan üyeler cezalandırılacak, başkasına ait içeriği (izin alarak veya almayarak) kendi içeriğiymiş gibi paylaşan üyeler süresiz banlanacaktır. Kaynak gösterme; eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı bir kaynak ise kaynağın ismi ve yazarı şeklinde olmalıdır.

11- Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

12- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar paylaşmak yasaktır. En kısa tabiri ile, Reklam Yapmak Kesinlikle Yasaktır! Bu kuralı ihlal eden üyeler süresiz banlanacaktır.

13- Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici görseller dışında görsel kullanılamaz.

14- Fotoğraf gereken konularda fotoğraf eklemeniz zorunludur, lütfen yöneticilerin veya diğer üyelerin fotoğraf istemesini beklemeyiniz...

15- Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

16- Gereksiz Rep Verme-İsteme Kesinlikle Yasaktır! Gereksiz Verilen Teşekkür ve Repler Silinir ve Kullanıcıya Ceza Verilir. Rep Puanı ve Cezai Yaptırımları

17- Yöneticiler Dışında Facebook, Twitter, Skype, Msn, Instagram Vb. Sosyal Medya Adreslerinin Mesajlarda, Konularda, İmzalarda, Profilin Herhangi Bir Kısmında, Her Ne İçin Olursa Olsun Bulunması veya Paylaşılması Kesinlikle Yasaktır! Video, resim vb. sebeplerle yapılacak paylaşımlar da buna dahildir. (Örnek: Evcilinizin fotoğraflarını ve videolarını göstermek için facebook, instagram paylaşımları yapılması.) İlk ceza ihlalinde uyarı; tekrarında süresiz ban uygulanmaktadır.

18- Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir. Ancak talep üzerine isteyen üyemizin üyeliği banlanıp, erişime kapatabilir.

19- Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır. (Örnek: Torrent, crack, warez, mp3 vb.)

20- Satış-Takas İlanı Açacak Üyelerin İlan Kurallarına Uyması Gerekmektedir! Satış İlanlarında Forum İçi Huzursuzluğa Mahal Verecek Yorum Yapmayınız. Satış-Takas Bölümü Kuralları

21- Foruma yeni üye olanların, kendilerini ve varsa evcillerini fotoğraf ve video ile tanıtması rica olunur. 

22- Foruma Saçma Sapan Kullanıcı Adları İle Üye Olmak Yasaktır! (Örnek: "asdasds", "cdjnd", "38dj38dj3" vb.) Eğer kullanıcı adınız böyle ise yöneticiler size değiştirilmesi hususunda iletişimde bulunacaktır.

23- Forumda Büyük Harflerle Kullanıcı Adları Kullanımı Kesinlikle Yasaktır! Büyük Kullanıcı Adlarını Sistem Küçültmektedir. (Yöneticiler, Forumu İdare Ettikleri Herhangi Bi Sorunda Üyelerin Yöneticileri Ulaşması Gerektiği İçin Büyük, Renkli Ve Dikkat Çekici Kullanıcı Adları Kullanabilirler.) 

24- Türkçeye uygun olarak yorum yapınız!

25- "Havadan Sudan Sohbet(Konu Dışı)" kategorisinde aynı üyelikle sürekli olarak konu açılması yasaktır. Gereksiz, aynı soru ya da sorun için açılan konularda forum yönetimi konu sahibine haber vermeksizin konuyu silme, kapatma, üyeyi uyarma ve ceza verme hakkına sahiptir.

26- Forum kurallarının güncellenmesi veya yeni maddelerin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince saklıdır.

27- Tüm üyelerimiz, forumumuza yükledikleri fotoğraflarla oluşturulacak doküman, kolaj, makale ve kitaplarda kullanım ve telif haklarını sultanpapaganlari.com'a peşin olarak devretmiş sayılır.

28- Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında süresiz banlanır.

29- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Önemli: Konu Açma Kuralları Mehmet 2 16,575 13.01.2014, Saat:18:46
Son Yorum: Jeren
Sad forum yöneticiliğinden ayrılıyorum ömer02 34 18,823 30.08.2013, Saat:18:27
Son Yorum: ömer02
  Forum Kullanımı Alpdna 0 59,660 04.05.2013, Saat:00:09
Son Yorum: AlpdnaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi