• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fatih Terimden Tüm gerçekler!
#1
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kardemir Karabükspor ile oynanan maçın ardından Galatasaray Televizyonu'na çıktı. Terim'in açıklamalarını tüm ayrıntıları ile dakika dakika sizlere aktardık.

2rmoy9w.jpg


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kardemir Karabükspor ile oynanan maçın ardından Galatasaray Televizyonu'na çıktı. Ali Kırca ve Hasan Cemal'in sorularını yanıtlayan Terim'in açıklamalarını tüm ayrıntıları ve video görüntüleri ile dakika dakika tüm ayrıntıları ile sizlere aktardık.
Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan "Fatih Terim ile Çok Özel" programında yapılan tüm açıklamaları SPORX kalitesi ve farkıyla sizlere an be an ilettik.

DİKKAT ÇEKEN SATIRBAŞLARI...
* Mersin de o konuşulan hareketi yapsam, yaptım derdim
* Alper Potuk'u bu sezon başında istedik, teklifimizi yaptık
* Kerim Frei transferinde ısrarcı olacağız
* Geçen sezon transferde daha fazla isabet vardı
* Tomas Ujfalusi'nin sakatlanması bizi çok yıprattı
* Ünal Aysal ile hiçbir sorunum yok, olamaz da
* Abdürrahim bey, Quaresma için Beşiktaş ile konuştu.
* Transfere anormal bir para harcamadık
* Türk takımlarından biri Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilir
* Manchester maçına farklı bir kadro ile çıkacağız
* Çok maç oynamamız bizi olumsuz yönde etkiledi
* Milli oyuncularıma "milli takımda sonuna kadar mücadele edin" dedim
* Abdullah Avcı'dan hiçbir isteğim olmadı, olmaz da...
* Bize karşı psikolojik savaş yürütülüyor
* Manchester maçında Semih ilk 11'de olacak
* Çileği Florya'dan çıkartmak istiyoruz, asıl yatırımımız orada
* Taraftarlarımız, oyuncularımıza tepki göstermemeli
* Milan Baros ile görüştüm ve kendisine teşekkür ettim
* Engin'e çok ağır şeyler söyledim. Sigara konusu da yakışmadı
* Ujfalusi'nin takıma dönüşü Şubat ya da Mart'ı bulabilir
* Sahanın zemini çok kötü, başka bir stat da bile oynayabiliriz
* G.Saray kimseye güzel dans ediyor diye para vermez (Melo için)
* Geçen sene çok kırıldım, zamanı geldiği zaman açıklarım
* Kaka gelmiyor ama başkanımız çok uğraştı
* Ara transfer döneminde 1-2 transfer yapacağız

TERİM DE 3 TEMMUZ SÜRECİ HAKKINDA KONUŞTU
"Galatasaray'ın çok uzun vadeli plan ve düşüncelerini konuşursak soruları yanıtlamaya çalışacağım. Uzun zamandır mağlubiyet almadığımız ve bu maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Umarım yenilgi hakkımızı burada kullanmışızdır. 3 Temmuz süreci tarihin en enteresan süreci. İnşallah bir daha denk gelmeyiz. Hiç bir kimsenin mutsuzluğu bizim mutluluğumuz olamaz dedim. Aynı fikirdeyim. Oradan başlayarak dediğiniz güne kadar çok önemli badireler atlattık. Kendi yöneticimizle olan polemikler dahil çok şeyle savaştık. Sesimizi çıkarmamakla birlikte daha sakin daha akil olaylara bakmaya çalıştım; ama süreç içinde bir çok şeyle mücadele ettik."

"ANORMAL BİR PARA HARCAMADIK"

"Şimdi onların hepsini geride bıraktık bir cephe açmanın manası yok. Ama bir çok cephede biz de mücadele ettik. Başkanla hiçbir problemimiz yok. Gün geçtikçe birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Muhakkak ki zamansız bazı beyanlar yaşıyoruz ama ben şunu diyorum. Galatasaray hiç birleşmediği kadar birleşmelidir diyorum. Ben G.Saray'a bağlıyım. Biz kendi içimizde bu konuyu hiç polemik etmedik. Başkana bağlı çalışıyorum. Ama hepimiz de Galatasaray'a bağlıyız. En kritik anlarda bunları yaşayabiliyoruz. Ben Galatasaray'a bağlıyım ve G.Saray ile yaşıyorum. Benim teknik direktörlüğün ötesinde bazı görevlerim var diye düşünüyorum. Çok kötü dönemde göreve gelmiş yönetim ve heyet var. İnanılmaz bir başarı da var. Anormal de bir para harcamadık. G.Saray artık başarıları paylaşabilmeli ve başarısızlıklarda bir araya gelebilmeli."
"TERİM'DEN İLGİNÇ BİR ARSENE WENGER ÖRNEĞİ..."

"Bizim hedefimizin sürdürülebilir bir başarı olması lazım. Bunu tek cevabı istikrar. 96'da ben geldiğim zaman Arsene Wenger de Arsenal'e geldi. Ben 3. defa geliyorum. 5 Lig şampiyonluğu, 1 UEFA kupası ve diğer kupalar kazanmama rağmen 2 defa geldim 3 defa geldim. Teknik heyette istikrar, yönetimde ve camiada istikrar. Tek çözüm bu. Hedeflerimiz içersinde yakın bir gelecekte, kendi içimizde daha fazla görmek istediğimiz yetenekli oyuncular var. Galatasaray'ın en başarılı dönemleri kendi içinde çıkardığı futbolcularla oldu. Galatasaray'ın Avrupa'da olmaması konuşulmalı, olması değil. Ben Türk takımlarından birisinin Devler Ligi'ni alacağını düşünüyorum. Bunun da G.Saray olmasını istiyorum. Avrupa'da hep bilinen Galatasaray'ın orada olması gerekir. 1 sene içinde, 3 ay içinde istediğimiz futbolu bam diye oynayamayız. Oynamak istediğimiz taktiği uygulamamız için sürece ihtiyacımız var"

"ÇOK MAÇ OYNAMAMIZ BİZİ ÖRSELEDİ"

"Çok maç oynamamız bizi örseledi. Ben bahane olarak görmüyorum bunu ama... 14 futbolcu verdik milli takımlara, bu oyuncular yeni geldi. Bu bir sebep. Diğer oyuncularımı daha fazla kullanmalıydım; belki benim de hatam var. En büyük eksikliğimiz Ujfalusi gibi bir liderin sakatlanması oldu. Bu bizi yıprattı açıkçası. Ben imza atarken bütün kupaları biz alacağız demedim. Sadece Galatasaraylılar'ın gurur duyacağı bir takım oluşturacağız dedik. Bunu yaptığımızı düşünüyorum. Büyük takımların başına böyle mağlubiyetler gelir."
"MANCHESTER MAÇINDA KADRO DEĞİŞECEK"
"Bu maçı Manchester maçını düşünerek oynamadım. Bu oyuncularımın aklında olmuş olabilir ama böyle bir oyun beklemiyordum. Manchester maçı çok değişik geçecektir. Orası çok değişik bir atmosfer. Sonra da Braga ile oynayacağız. Manchester'ı yendiğimizde ikinci olarak Braga'ya gideriz. Muhakak ki bugün oynadığımızdan farklı bir 11 çıkacak. Sakatlık durumunu bilsem bugün de açıklarım 11'i Hamit'in bir ufak sakatlığını duydum. Elmander için bir şey söyleyemem; ama dünyanın en büyük takımlarından biri olan Manchester'a karşı mücadele edeceğiz. Bir örnek vereyim Valencia oynamazsa Welbeclk oynar, Nani yoksa başkası var. İtibarlı bir takım. Biz de saha avantajımızı kullanma peşindeyiz."OLD TRAFFORD'DAKİ MANCHESTER MAÇI....

"Old Trafford'daki Manchester maçında 8 oyuncunun daha yeni Şampiyonlar Ligi'nde yeni oynamış oyuncunun çok şeye ihtiyacı var. 5 hakem koyuyorsanız, verilmeyen penaltıları görecek. Hamit'e yapılan bir kart, penaltı da verilebilir dışarı da verilebilir. Bunların hiçbiri bize işlemedi. Braga'yı 18'den çıkardığımızı hatırlamıyorum. Çok şükür Cluj'dan galibiyetle dönerek moral aldık. Manchester maçı oyun olarak doğru. Manchester'da Galatasaray uzun yıllar sonra dikkat çekici bir oyun oynadı."
"ABDULLAH AVCI'DAN HİÇBİR ŞEY İSTEMEDİM"
"Ben hayatım boyunca 44 sene maç oynadım kimseden bir şey istmedim. Ne federasyondan ne Abdullah Avcı'dan. Oyuncularıma dedim, milli takım için sonuna kadar mücadele edin dedim. Basın sormasa bu konu böyle gidecek. İşin muhatabı Abdullah Avcı'ya sorarlar Fatih Terim aradı mı diye. Psikolojik savaş yürütülüyor. Maç günü 1 gün önce böyle polemikler ortaya atılıyor. Galatasaray takımı sistemli çalışıyor. İletşim ciddi seviyede. Ama işimiz fazla olduğu için polemiklerle ilgilenmemeye çalışıyoruz. Geçen sene maç öncelerinde alakasız çok şey oldu söylendi. A Milli Takım'ın hocasının tasarrufuna biz karışamayız. Bizden toplantı isterse gideriz."

"AVCI'NIN POLEMİKLERE TAKILMAMASI GEREKİYOR"

"Bu tür olaylar futbolcuların psikolojisini de etkiliyor. Milli takımda şöyle bir şey var. Zordur milli takım antrenörlüğü Galatasaraylı der ki, "neden bunu almadın, Fenerli de Beşiktaşlı da aynı şeyi der. Kulüp antrenöründe belli bir kesime sorumlusunuz. Milli takımda ilgilenmeyen her adama cevap verirsiniz. Orada da pansuman devri geçti. Abdullah Avcı'ya inanıyorsanız devam edeceksiniz. 10 sene mi devam! Orasıdır Türk futbolcuna yön verecek olan. İstikarın oradan başlaması gerekiyor. Abdullah Avıc bunun diye oynattı polemiklerinin geçmesi gerekiyor."

"ÇİLEĞİ FLORYA'DAN ÇIKARTMAK İSTİYORUZ"

"Biz planlamamızı uzun vadeli. Ömrümüz vefa ettiği kadar. 10 sene 15 sene... Mali olarak, idari ve teknik olarak yeniden bir kurum savaşı veriyor Galatasaray. Futbol takımı da bundan ayrı düşünülemez. Ben evvelsi gün başkanla beraberdim ve planlamalarımız çok uzun yıllara endeksli... Aslan yolunda küçük aslanların tamir edilmesi gerekiyor. Florya'yı kastediyorum. O yuvada bizim nakış gibi ördüğümüz bir çalışmamız var. Bu arada deneme yanılma metodu işleyecektir. Bir transfere yüzde yüz diyemeyiz. Geçen sene daha fazla transferde isabet vardı. Bu sene onu yakalayamadık. Sadece çileğe konsantre olarak pastanın kremasına, kekine ihanet etmeyelim. Çileği biz Florya'da yetiştirmek istiyorum. Çileği oradan çıkarırız inşallah""SEMİH MANCHESTER MAÇINDA İLK 11'DE OLACAK"

"Semih'in hem fiziğinde düşme oldu hem de sakatlık yaşandı. Manchester maçında en büyük kozumuz Semih. Dinlendirmek için oynatmadım Karabük maçında. Riera'yı da dinlendirdim. 6 maç üst üste oynadı çok yük bindi üstüne. O da Manchester maçında oynayacak oyunculardan biri. Melo ve Yekta konusunda henüz karar vermedim. Baskı unsurunda Elmander ve Umut'un baskıdaki başarısı, Burak'la diğer partnerinin başarısından daha fazla. Burak bunun için daha bir zaman istiyor. 3 oyuncumuz da epey iyi gol atıyor. Elmander'in sakatlığından beri birtakım problemleri oldu. Bu tür sakatlıklar o tür yüksek oyuncuların aleyhine ister. Eksiğini zamanla kapatacaktı"


Alper ve Frei açıklaması! TIKLAYIN

Engin Baytar, 11 maç ve sigara fotoğrafı... TIKLAYIN

Baros hakkında ilk kez konuştu! TIKLAYIN

Terim'den tüm gerçekler! TIKLAYIN

Terim: "Quaresma'yı Beşiktaş'tan istedik" TIKLAYIN


"TARAFTAR OYUNCUYA TEPKİ GÖSTERMEMELİ"
"Taraftarlarımıza galip bir hoca olarak gelmek isteriz. Geçen senenin galibi olarak onların yanlarındayım. Taraftarlarımızı da daha değişik olacağını düşünüyorum. Taraftar kısa zamanda oyuncuya tepki göstermemeli. Dünyanın dört bir tarafına örnek bir taraftar. G.Saray taraftarı saha içinde bütünleşirse ne kadar takımı yükselteceğini biliyor. Ben taraftarımı çok iyi tanıyorum. Ben onların fedakarlığını bildiğim için daha fazlasını istiyorum. Onlar bizim sahada yapamadıklarımızı başarabilirler. Kazanamayabilriiz ama Manchester maçında coşkumuz sahada olacak."
"MILAN BAROS İLE KONUŞTUM VE TEŞEKKÜR ETTİM"
"Milan Baros Galatasaray'a hizmet etti. Sezon başında kendisiyle yüz yüze görüştüm ve tüm hizmetler için teşekkür ettim. Ve çok kibarca bu seneki şablon içinde olmadığını kendisine söyledim. Bu senenin onun için bir fırsat olduğunu ve daha genç arkadaşlara (Burak,Sercan) gibi oynama şansı vermek istedim. O da teşekkür etti. Boros'la problem yok. Bu noktaya geldik. Menajeriyle yöneticilerimiz kısa bir önce görüştü ve sanırım ocak ayında bir çözüm bulunur. Onun dışında başka bir tasarruf yok."
"HEM COŞKUMUZU HEM DE BEYNİMİZİ..."
"iz rakipten bağımsız, kendimize ait sistemi oynayan ve taktiği olan bir takımız. Rakibin oyununa bakmaksızın kendi oyununu oynayan bir Galatasaray tahayyül ediyorum ve oynatmaya çalışıyorum. Coşkunuzu kullanmanız çok güzel. Ama beyninizi kullanmanız daha faydalı olur. İkisini kullanmak da idare oluyor. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz."


"FLORYA'DA YATIP KALKIYORUZ"
"Florya'da kalıyoruz ama yatmıyoruz, çalışıyoruz. Ben Florya'da kalıyorum bazen evet. Bazen evde Fulya bir şey söylüyor evde, dalgınlıktan cevap vermiyorum. "Hadi sen Florya'ya git" diyor. Analizci Metin'i yardımcılarımdan Hasan ve Ümit'i arıyorum, buluşuyoruz orada. Ama çalışıyorum yatmıyorum tabii".
"FUTBOLCUM BANA ASLA ALINMAZ"
"Zaman içerisinde tüm yakın ve kurmaylarımla toplanığımız zaman, haklı dahi olsam agresif davranışın bana geri dönüşünün iyi olmadığını gördüm. İnsanın değişmesi zor olabilir, ben de değşemem. Ama doğruya dönüşebilirim, daha olayı üst perfpektiften incelemek tabiri benim için daha doğru bir tanım. Türk futbolunda 40 yılı aşkın önemli işler yapmış bir insanın, başka işlerle gündeme gelmemesi için kendimi değiştirme kararı aldım. Futbolcu ile ilişkilerim de değişti ama şu değişmedi. Oyuncu bana asla alınmaz. Çünkü ortada her zaman samimiyet var. Doğru neyse onu suratına söyledim. Ama dışarıda savunurum."
ENGİN BAYTAR VE SİGARA KONUSU...
"Engin 11 maç ceza aldı. Bir şey duydunuz mu tek kelime söylediğimi. Engin'e ben çok ağır şeyler söyledim. Ama dışarıda hiç bir kelime etmedim. Galatasaraylı oyuncunun sigarayla görünmesi hoş değil. Bunu da konuşacağız. Galatasaraylı oyuncular için güven çok önemlidir. Benim bir adaletim vardır, ben bunu kullanırım. Ben adil olarak hareket ettim ama yanlış oldu. Birinin hakkını yemek hiç istemedim. Zaman zaman sesim yükselir. Güvenli adamların sesi yükselir. Duygulu insanın veridği tepkilerdir bunlar. Ama denildiği gibi astım-kestim değil."
ONU ÇEKME BUNU ÇEK AÇIKLAMASI!

"Eskiden olsa bu programa da gelmezdim. Bu da değişimimin bir parçası. Mersin'de basın toplantısında bir şey oldu. Çok enteresan, işin özünü atladık, görmek istedikleri şekilde çevirmek için uğraştılar. Sahte bir gazeteci kimliğiyle dolaşan birine ses yok. Oradan bir parça koparma derdi var. Yanlış bir tepki olsaydı 40-50 basın mensubu beni orada ayıplardı ve ben bir şey yapmış olsam bunu da söylerdim. Ben bazen disiplin kuruluna hatalı olduğum zaman "evet yaptım" deyip cezayı ödüyorum. Akreditasyon kartı üstümde olmasına rağmen ceza yedim. Bu kadar ciddi ortam olmasına rağmen kimseye ceza verilmiyor ve bize bir mizansel oturtulmaya çalışılıyor""ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN TELAFİSİ YOK"

"Yenilirsek 4 puanda kalırız. Braga'yı yenersek 7'yle gider miyiz, gideriz. Demek ki galibiyetten korkmayan bir Galatasaray olacak. Maç sonu oyuncularımla konuşmadım. Kendilerini dinlemelerini istedim. Onlar da her şeyin farkındadrı. Galatasaray'ın bir Avrupa refleksi var ve en kötü anlarında bile bunu gösteriyor. En son örneği Cluj maçı. Manchester maçında seyirciyle beraber 1. dakikadan beri coşan bir G.Saray olacak. Karabük oyunundan 3. tane sayamazsınız bu sezon. Biz bunu telafi edeceğiz, edebiliriz. Ama Şampiyonlar Ligi'nin telafisi yok. Ama taktiğini ve gücünü rakibine kabul ettirmeye çalışan bir Galatasaray olacak. Galatasaray kaybedebilir; ama bazı reflekslerini kaybedemez. Bu 48 saat bu üzüntüyü çekmelerini isterim. Bu maçı alırsak kesinlikle gruptan çıkacağımızı düşünüyorum."
"ERDAL KESER İLE ÇALIŞABİLİRİZ"
"Galatasaray'ın geldiğimizde bir mevcut scout ekibi vardı. Şu an yenisiyle beraber 20 küsür kişiler. Yeni bazı düşüncelerimiz var. Erdal Keser federasyondan ayrılmış. Onu da dahil edeceğiz, yönetimle konuştum. Transfer çok yönlü bir iş. Bir çok elementin bir araya gelmesiyle oluşan bir şey, kolay değil. Avrupa'daki büyük kulüplerin standartında para harcayamayacağımıza göre, gençlere yöneleceğiz."


"ALPER POTUK'U SEZON BAŞINDA İSTEDİK"
"Albayrak geçen sene Alper Potuk'la ilgili bir görüşme yaptı. Rakamlar söylendi, Eskişehir başkanıyla görüşüldü. O tarihten itibaren Alper'le ilgili hiçbir temasımız olmadı. Çok büyü rakamların olmasına hiçbirimiz müsade etmeyiz. Yetenekli bir grup genci mukakkak içimize almalıyız. Bir kaç sene içinde çıkacak biri gözükmüyor içeride. Emre Çolak bizim için şans oldu. Bu rakam artmalıdır. Ekonomik, teknik olarak ve bir sistemi oturtmak için Galatasaray'ın buna ihtiyacı var."
"KERIM FREI TRANSFERİNDE ISRARCI OLACAĞIZ"
"Kerim Frei'yi geçen sene izlettirdik onu. Fulham'da oynadığı için kulübün haberi olmadığı için bir şey yapamam ben dedi. Her türlü gençte ısrar ettiğimiz için Frei için de ısrar edeceğiz. Geçen sene olduğu gibi bu sene de onunla ilgileniyoruz."
2000'DEKİ TAKIM SEVİYESİNE GELMEMİZ İÇİN..."
"2000'deki takımın seviyesine gelmemiz için çok çalışmalıyız. Tafarrel'den tutun, Hagiler, Okanlar, Suatlar, Hakanlar, Ergünler... öyle bir duruma gelmiştik ki, oturmuş bir takım vardı. Oyuncu değiştirmeden taktik değiştirebiliyorduk. Bu olgunluğa erişmiştik. Saha dışı ve içinde müthiş bir beraberliğimiz vardı."
"UJFALUSI OCAK AYINDA DÖNEMEZ"
"O günkü şartlarda geçen sene en yüksek verimi aldık. Bugün kadromuz daha güçlü. Bu sefer de, mesela Burak'ın preste zaafı var. Amrabat'ın pas alışverişinde... Dolayısıyla yemesiyle içmesiyle, arkadaşıyla, iletişimiyle oyuncunun alışması kolay değil. Ujfalusi 2 günde atlattı, başkası 4 ayda atlatır. O yüzden Galatasaray değişime uğramalı. Ujfalusi yeni geldi. Günde 4 saat çalışıyor. Ocak ayında dönmez. Yavaş yavaş düz koşularla başlar. Dönüşü Şubat ya da Maryt ayını bulur."


"BAŞKA BİR STATTA OYNAYABİLİRİZ"
"Bizim sahamızın da hafifi bir tehlikesi var. Taraftar yaz aylarını transfer haberleriyle geçirdi. Ümit ederim ki kış aylarını da hava durumu dinlemekle geçirmez. Burayı yöneticilerimiz çok ciddiye alıyor, yapacaklar. Alternatif başka bir yerde de oynamak olabilir. Durum o kadar ciddi. Çok kum serpilmiş sahaya. İzlenecek yol şu, olan oldu. Herkes iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalıştı. Madonna vb olayları bir yana bırakarak çözüm arıyoruz. Kimseye suç yüklemiyoruz Milli maç günü yağmur yağmaması şans oldu.
"KONU GALATASARAY İSE BENİM İÇİN HER ŞEY..."
İlk 7 senesinde bir şey yok Ferguson'un. Bizde 7 yıl kalabilen var mı görevinin başında? İstikrardan kastettiğim bu. Benim 1 senem daha var G.Saray'da. Ama konu Galatasaray olunca her şey teferruattır. Başkanımızla, yönetimle çözeriz o işi. Konu o değil. İstikrar maçları kazanıp kaybetmekten çok önemli bir hadise. Bu bir sistemin oturmasıdır, bir plan ve programın sonucudur. Futbol ürkütücü derecede büyüdü. Günlük işleri çözerek bu işleri yürütemezsiniz. Her türlü branşa saygı duyuyorum ama futbol ayrı bir yerde.
TERİM'DEN İLGİNÇ BİR MELO AÇIKLAMASI...
"Melo profesyonel ve iyi bir oyuncu. Geçen sene kiralık bir oyuncunun verebileceği en büyük performansı gösterdi. Ben ondan çok şey bekliyorum. Oynarsa başarıya, oynamazsa yedek olacağını bilecek kadar profesyonel. Galatasaray kimseye güzel dans ediyor diye bu kadar para verecek bir kulüp değil, herkes bilsin."
"GALATASARAY'I PROFESYONELLER YÖNETİR"
"Galatasaray'ın her bünyesinde branşları profesyoneller yönetir. Başkanımızı ortaya koyduğu proje budur. Şekil ne olursa olsun, Galatasaray 105 yıllık bir kurum, şimdi günün şartlarına göre daha iyi hale getirmek isteniyor Galatasaray. İddiasını Avrupa olarak belirlemiş olan Galatasaray bulardan geri kalamaz."
"Biz altyapıya Galatasaray Akademisi isimini koyduk. O yüzden bilimsel davranmak zorundayız. Bizim ilk amacımız alt yapıdan 1 oyuncu minimum üst takıma çıkartmaktır. Altyapının özel seyircisiyim ben. 7 yaşına kadar indik. 11-12-13 yaşındaki oyuncular arasında çok yetenekli oyuncular var. Sonuç Galatasaray adına, büyüyen bu ortamda güzel çalışmaları devam ettirmektir. Çalışmalar kesintiye uğramamalı, sonradan gelenler tarafından devam ettirilmeli."
"GEÇEN SENE ÇOK KIRILDIM"
"Ben futbol oynarken G.Saray Lisesi'nde olan seçim bittikten sonra Çiçek Pasajı'nda destek zamanı başladı. Galatasaray böyle bir kulüptür. Kol kırılıp yeni daha çok içinde kalmalıdır. Bugünlerde daha çok taşıyor! Kulübüne zarar vermeyen bir önemli gruptur. Biz nasıl bir araya gelemeyiz? Gelmeliyiz, geldik. Şuradan girerken şahsi egoların asılması gerekir. Ben çok şey gördüm Galatasaray'da bazı şeyleri ilk defa görüyorum. Geçen sene çok kırıldım. Bir Galatasaraylı gibi davranmaktan bahsediyorum. Bizim değerlerimiz var diyoruz, farklılığımız bu ortamlarda ortaya çıkmalı. Divan, yönetim, seçim, yönetim kurulu gibi yerlerde söylenecek şeyler açık. Ulu orta başka yerlerde olmamalı diye düşünüyorum."

"KALADZE BENİ GÖRMEYİ ÇOK İSTEMİŞ"
"Son güne kadar ben Khaladze'nin bakan olduğunu bilmiyordum. İlla hocama gitmem lazım demiş. Demek ki bazen para biriktirmeyip insan biriktirmek lazımdı. Başbakan yardımcısı olmuuş bir de. Çok iyi çocuktu. Güzel bir jest. Bir şeyler bırakmanın mutluluğunu yaşadım. İnsan biriktirmek en iyi tasarruflardan biri olsa gerek. Oyuncularımın hepsiyle zaman oldukça görüşüyoruz."
İTALYA'DA PASAPORTLA GİDEMEZKEN, BEN ..."

"Gerek Fiorentina gerekse Milan'daki duygular ve düşünceler çok açık ve net. Sevgi! Galatasaray devreye girmese bile her zaman gidebileceğimiz bir ortam, bize kapılarını açarlar. Çok önemli dünyada 2 büyük takımı çalıştırmak. Bunun üzerinde zaman zaman konuşmalar işin özüyle bağdaşmıyor. Oraya geçmek olay. Oraya pasaportla geçmek zorken, ben orada 2 takım çalıştırdım. Orada gördüğüm şeyler çok güzel şeylerdi. Çok gururluydum."
TERİM'İN İTALYANCA KONUŞMASI...
"Yapmak mecburiyetinde olmadığım bir şeyi yaptım. Gelen yabancıların tercümanı yok mu? Buraya gelip merhaba demeden giden hocalar var. Bu arada mükemmel konuşmak da zorunda değilim. Antrenman yaptıkça pratik yaptım ve geliştirdim. İtalyanca hocam da mükemmeldi. İsmi Piatti idi. Zaten bir İtalyan gibi konuşmam mümkün değil."


Alper ve Frei açıklaması! TIKLAYIN

Engin Baytar, 11 maç ve sigara fotoğrafı... TIKLAYIN

Baros hakkında ilk kez konuştu! TIKLAYIN

Terim'den tüm gerçekler! TIKLAYIN

Terim: "Quaresma'yı Beşiktaş'tan istedik" TIKLAYIN


"KÜFÜR VE HAKARET HİÇBİR ZAMAN OLMAZ"
"Maça çıkarken fiziksel, teknik, sistem yapılmıştır. Ondan sonra son uyarılar yapılır. Ondan sonra hazırsa takım, kalbine ve beynine vurmak kolaydır. Ben hayatımda hiçbir zaman soyunma odasına "bunu diyeyim" diye gitmedim. İçimden ne geldiyse onu söyledim. Devre arası konuşmaları bambaşka. Bazen ayar vermek gerekiyor. Önce hataları giderilmesi lazım. Burada devre arası daha etkili. Karabük maçında devre arası sesimi çok yükselttim. Orası benim mahremim. Orada her şeyi konuşurum. Küfür ve hakaret hiçbir zaman olmaz. Benim bir üslubum ve mizacım var. Kimse kırılmaz. Ama üzmemiz gerekirse üzeriz, herkes bunu anlar."
"OYUNCULARI 22 KAMERA İLE İZLİYORUZ"
"Bizim statta bir kamera var GS TV'ye teşekkür ediyorum. Sahanın tepesinden 22 kişiyi gösteren bir kamera. Florya'ya da koyduracağız. Bu kamera çok önemli. Biz Karabük maçında 2-2'yi yakalayacakken Burak ve Emre ileri çıktığında, Eboue, Cris, Dany ve Hakan'dan hangisi dönmedi de nerede hata yaptık bunu gösteriyor bu kamera. Bunu görmemizi sağlıyor, hatalarımızı görmemiz için. Çünkü hiçbir futbolcu ben hata yaptım demez! Yerli yabancı ben hiç kimsede ben hata yaptım diyen bir kişi görmedim. Herkes birbirine suçu atar"
"HER ATILAN ADIMDAN HABERİMİZ VAR"
"Evli ve bekar oyuncularımız var. Gezmeyi seven oyuncularımız var. Bizim görevimiz korumak ve kollamak. Bugün gizli bir şey kalmadı. Herkes nerede olduğumuzu biliyor. Adımlarını attıklarından itibaren bilgimiz olur. Güzel yerlerde, güzel insanlarda gezmeli ve doğru zamanda doğru yerde yaşamalıdırlar. Yanlış yerlerde yanlış zamanda olmamalıdırlar."


"KİMSENİN ODASINA GİRMEM"
"Bizde Engin takımın neşe konusunda Emre'yle önde gidiyor. Bizde Aydın çok sessizdir ama araya katılır. Bir de antrenmanlarla saha dışı biraz farklı. Bir araya geldiği zaman sürekli makara yapıyorlar, güzel bir şey. Sürekli kitap okuyanlar var; bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir olanlar var. Benim prensiplerim var. Kimsenin odasına girmem. Katlarında kalmam. Otobüste arkamı dönmem. Bazen görüp de görmemezlikten gelmek işin esasıdır. Görüp de eylem koymamak yanlış olur. O yüzden bazen görmemek gerekiyor bazen. Üzüm yemekse niyetimiz, kaybetmemeliyiz. Kaybetmek çok kolay."
"TRANSFER DÖNEMİNDE 100 TANE FUTBOLCU GELİR"
"Şahsi olarak acıtmadıktan sonra hiçbir adamın eleştiriye kötü bakacaklarını düşünmüyorum. Ama deniyor ki, neden bu oyuncu girmedi, neden bunu sokmadın? Biz yalan bir haber olunca bu spor müdürünü değiştirin demiyoruz. Burada adaletsizlik var. Transfer döneminde 100 tane futbolcu geliyor. Bundan futbolcumuz etkileniyor. Biz neden yazdınız demiyoruz. En olgun en tecrübeli zamanımda olmama rağmen hata yapıyorum. Ama bunun anlatımı az önce dediğim gibi onur kırıcı olmamalı. Sizin ağır söyleyeceğiniz laflar, herkesin anası babası çoluğu çocuğu var ve zarar görüyor."
"HABERİ YAZDIRAN İÇİMİZDEN BİRİ..."
"Bugün hangi yöneticiye sorsanız, hiç kimse gazetecilere konuşmuyorum diyemez. Bu yanlış. Kötü giderken, önce antrenör aranır. Yönetimler gider, yeni oluşumlar olur, yeni başkan adayları çıkar... Benim sıkıntım varsa yüzüne söylerim, basına konuşmam. Geçen sene bir haber çıktı, 25 milyonluk kapris diye. Sağlıkla ilgili bir konuydu. Dedim şimdi neden Fatih Terim 25 milyon kazandırdı diye? Bu haberi yazdıran içimizdeki biri."

Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti KingWizard 0 374 12.09.2015, Saat:01:00
Son Yorum: KingWizard
  Fatih Terim'e "İmparator"luk teklifi integrand 0 309 07.03.2015, Saat:15:40
Son Yorum: integrand
  Ömer Toprak'tan Fatih Terim'e şok cevap! integrand 0 341 12.02.2015, Saat:18:26
Son Yorum: integrand
  Fenerbahçe'den Fatih Terim'e devrim gibi öneri... Rman 0 513 26.05.2014, Saat:11:56
Son Yorum: Rman
  Fatih Terimden Melo Yorumu Alpdna 0 635 25.11.2012, Saat:00:55
Son Yorum: Alpdna
  Karamanlı: "Fatih Terim'in çıkışı yanlıştı" Alpdna 0 629 15.11.2012, Saat:13:44
Son Yorum: AlpdnaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi