• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evcil hayvan kargosu
#1
merhaba arkadaşlar. sitede maşallah neredeyse her ilden arkadaşlar var ve bu sitede evcil hayvan satışları oluuyor ve kimse istediği evcili uzaklık yüzünden alamıyor. ben de bu madurlardan biri olarak bu konuyu iyice araştırdım. bilirsiniz ki evcil hayvan kargoları çok pahalı. kilometre hesabına 1.5 - 2 lira arasında değişiyor. hal böyle olunca uzak yerlerdeki arkadaşlarımız istediği evcili alamıyor. fakat öyle bir kargo buldum ki, İstanbul Avrupa yakasından benim bulunduğum yere (Burdur'a) 150 lira gibi bir ücret istedi. kendisi tam bir hayvan sever. bu hayvan dostu için. para, bu insan ikinci planda. bu şirketi iyice araştırdım. çok güvenilir buldum. hem hayvanlar için çok güvenli, hem ucuz. öğrenci olduğum için özellikle ucuz olanı arayıp bulmaya çalışırım hep Smile sözünü ettiğim hayvan severin adı Savaş SOYER . Ben bu adam için ikna oldum. size vereceğim link ve iletişimlerden sizin de ikna olacağınızı tahmin ediyorum.
Savaş SOYER Telefon:
0 535 863 05 42
Savaş SOYER Facebook iletişim:
https://www.facebook.com/PaiPaiPetTransferrescue
https://www.facebook.com/savassoyer.paipaipettransfer

ayrıca sakarya gazetesinde yaptığı bir röportaj konuşması da var, onu da hemen aktarayım size. buyrun:

Hayvan sever Savaş Soyer, ülkemizde yapılan toplu hayvan katliamları maalesef engellenmez boyutlara ulaştığını belirtiyor.
Savaş Soyer’le Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezinde bir etkinlikte tanıştım, yanılmıyorsam Pet Nakil işine yeni başlamıştı. Ayaküstü yaptığımız sohbet doğrultusunda kendisinin gerçek bir can dostu olduğunu, verdiği hizmeti de parasal yönünü arka plana atarak, can severliğini hiç unutmaksızın yerine getirdiğine inanmıştım. Bu öngörüm de zaman içinde aldığım haberlerle bir güzel teyitlendi. Savaş bey bizler için çok önemli olan, canlarımızın nakillerini hiç aksatmaksızın, hiç sorunsuz Türkiye çapında yapmaktaydı. Pek çok sevindirici, göz yaşartıcı kavuşmaların kahramanıydı o. Reklamsız sessizce yapmaktaydı hem de bu güzel hizmeti. Onu tanımış olmaktan doğrusu keyif duymaktayım. Savaş Soyer’in hayvan hakları ile ilgili yanıtlarının çoğunun benim fikirlerimle örtüştüğünü öğrenmek bu keyfimi daha da katladı. Canlarımızın nakillerinde böyle bir gerçek can dostunun hizmet veriyor olması gerçekten de sevindirici. Söyleşimizi okuduğunuzda bana hak vereceksiniz eminim.

Öncelikle sizi tanımak isteriz, bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?
-1975 ESKİŞEHİR doğumluyum, yaklaşık 3 senedir İstanbul şehir içi ve şehirlerarası evcil hayvan nakli hizmet sektöründe; Pai-Pai PET TRANSFER&RESCUE(SAVAŞ SOYER)ismi altında resmi bir şirket olarak faaliyet göstermekteyim... Günümüzde herkesin bildiği üzere sessiz dostlarımızın ve değerli hayvan sever dostlarımızın, birlikte toplu taşıma araçlarında seyahatleri istenilen ve tercih edilen şartlarda olmadığından(!) bu ihtiyacı fark edip, dürüstlük ilkelerine tamamen bağlı kalarak, ticari kaygı gözetmeksizin bu elzem olan hizmeti verme kararı aldım.
Bu hizmet alanında sessiz dostlarımızın bir noktadan bir noktaya seyahatlerini güvenli, stres yaşamadan gerçekleştirmelerini amaç edinmiş bulunmaktayım. Hizmetimiz; İstanbul şehir içinde daima olabilecek ihtiyaçlara cevap vermektedir. Şehirlerarası evcil hayvan nakli hizmetlerimiz ise, yine ihtiyaç duyulduğunda gelen talepleri göz önünde bulundurarak belirli tarihlerde gidilecek güzergâh şehirlerimiz ilan edilerek yapılmaktadır. Bizlere ihtiyaçları dâhilinde ulaşmak ve takip etmek isteyenler için iletişim: 05358630542.
https://www.facebook.com/PaiPaiPetTransferrescue
https://www.facebook.com/savassoyer.paipaipettransfer

Beslediğiniz evcil hayvanınız var mı? Bilgi verir misiniz?
-Ailem olarak bildiğim iki kedim(Avarel-Lazoğli)ve bir köpeğim(Şıllık)var olup, ŞILLIK benimle birlikte, işim gereği sürekli yollarda olduğumdan can yoldaşım olarak bana eşlik etmektedir.

Hayvan sevgisi ile ne zaman tanıştınız size kim aşıladı?
-Hayvan sevgisi ile tanışmak diye bir kavramın var olduğuna inanmıyorum ben! Hep iç içeyiz var olduğumuzdan beri onlar ile. Her bir canlının bir görevi aynı zamanda yaşama hakkına sahip olduğunu görememek; doğup kendimizi bildiğimiz anda fark edememek kendi var oluşumuza saygısızlıktır. Ne zaman tanıştınız diye sorduğunuzda; öncesinde sanki onlar yoktu da kafanıza bir saksı düştü fark ettiniz gibi saçma bir kavram aklıma geliyor. Sevgi siz farkında olduğunuz sürece daima kendini hissettirir.

Hayvan hakları ile ilgili herhangi bir oluşuma derneğe üye misiniz?
-Birlikten daima kuvvet doğacaktır lakin birlikte olunmak istenilen mecralarda doğru insanların; sadece ve sadece çözüme gidebilmek amacı ile bir derneğin, bir oluşumun içinde olması gerektiğini düşünmüyorum.
Hayvan hakları ile ilgili herhangi bir dernek ve oluşumun içinde yer almıyorum, tamamen bağımsızım, çözüm noktasında sorumluluğum dâhilinde katkımı veririm, sonucunu kendim değerlendiririm, gerekirse tekrar katkı veririm.

Hayvan hakları koruma yasası değişiklik kanun teklifi hakkında görüşünüz?
-Hayvan hakları koruma yasa değişikliği kanun olarak gelebiliyorsa ihtiyaç olarak görüldüğünden geliyordur... Bu noktada önemli olan bu yasa değişikliğini uygulamak isteyen çoğunluğun niyeti!
Benim düşüncem madde madde bu teklifin, geçtiği anda çok büyük kaos haline geleceği yönünde. Çünkü her zamanki gibi süregelen uygulama aşamasında insan odaklı menfaatler ön planda olacak.
Onları korumak için bir yasa teklifi değil çünkü! Hali hazırda yürürlükte olan kanun da hayvan haklarını savunmuyor ve onları korumayı tam anlamı ile sağlamıyor ne yazık ki. "Hayvan hakları koruma" gibi bir başlık bile insan menfaati odaklı!!!
Vurguladığım üzere niyetler çok önemli ve bu niyetlerin farkında olduğum için çok ürküyor ve benim gibi bir çok farkında olan insan gibi endişe duyuyorum.

Basında hayvanlarla ilgili konulara yeterince yer veriliyor mu?
-Basında onların da var olduğunu, bizler gibi yaşama hakkına sahip olduklarına dair eğitici farkındalık sağlayıcı yayınları hiç görmüyorum. Yapılan yayınlar eğlence amaçlı yayınlar ve bizler sesimizi duyurduğumuzda ancak basın haber amaçlı görüntü almak derdinde maalesef.
Basının çok önemli bir gücü olduğu muhakkak. Fakat mecbur oluşan menfaatler gereği istenilen seviyeye gelmesi için ses getirici projeler üretilmelidir...

Gelişmiş ülkelerle Türkiye'yi
kıyaslayabilir misiniz?
-Bilgim dahilinde, yurt dışında yapılan fakat Türkiye'de yapılmayan uygulama eksiklikleri.
En büyük sorun burada UYGULAMA! Bir kanun zaten ortada var, eksik olsa da. Fakat kanunda olan maddeler uygulama aşamasında kişisel menfaatler için anında çöpe atılabiliyor ve kimse de bunu sorgulamıyor, sorgulamak isteyenlere de çeşitli zorluklar gösterilip, engelleniyor.
Korkunç olanı bu engelleri devlet kademesinde bilinçsiz, eğitimsiz zihniyetlerin çıkartması.
Yurt dışında yapılan faaliyetlerde gözlemlediğim, doğru veya yanlış da olsa bir sistemin var olması..
Yapılan uygulamaların gönüllülere de saygı gösterilerek, onların da içinde yer alacağı sistemli bir düzen dâhilinde yapılıyor olması, başarı oranını, en azından bilinçli bir toplum oluşturulmasını kat kat yukarılara çekmekte. Umarım ülkemizde de mutlak olan bu başarı oranını yakalayabiliriz...

Ülkede yaşanan toplu hayvan katliamlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
-Ülkemizde yapılan toplu hayvan katliamları maalesef engellenmez boyutlara ulaşmıştır.
Nitekim her seferinde şahit olduğumuz üzere bu cinayetleri bizzat yapanlar kanunda kendilerine verilen görevleri onları yaşatmak olduğu halde çoğunluğu, kendilerine verilen yetkileri menfaatleri uğruna ellerine verilen imkanları onları yok edip kurtulmaktan yana kullanıyorlar!
Diğer menfi tekil vakaların toplum bilincinin yetersizliğinden kaynaklandığını düşünmekteyim..

amacımın reklam olduğunu düşünmeyin lütfen. bu konuyu çok araştırdım. eğer sizin de var ise hem ucuz hem güvenli evcil hayvan kargosu, siz de paylaşın lütfen. +repler eksik olmasın,
admin konu sabit lütfen. teşekkürler...

#2
Paylaşım için Teşekkürler abi ama 150 tl bile cok fiyat sitede satılan bir papağan 125 TL Yol ise 150 TL. diğerlerine göre uygun ancak normal olarak uygun bir Fiyat değil bana göre.

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.
#3
İstanbul - Burdur arasının kaç kilometre olduğunu biliyor musun Emir? bence çok çok uygun. ordan buraya 150 lira ise, İstanbul - İzmir için 70- 75 tl ister büyük ihtimal. hem kuşlar çok güvende olucak, hem de az bir fiyata istediğin kuşu alıcaksın. başka kargo şirketlerini aradım, 800 - 900 lira kargo fiyatı çektiler.

#4
diğer şirketlere göre fiyatın uygun olduğunu söyledim zaten abi. Tercih meselesi tabiki

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.
#5
tabiki. en azından elimizde şimdilik anlaşabileceğimiz bir kargo şirketi var çok şükür. evcillerine düşkün olanlar için kaçırılmaz fırsat

#6
Anket yapılabilir aslında bu konuyla ilgili abi.

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kızım yalnız kalmasın,lütfen!evcil erkek arıyorum. nurcanarslan 0 541 23.09.2015, Saat:17:05
Son Yorum: nurcanarslan
  Evcil Sultan almak istiyorum Command45 4 936 12.06.2015, Saat:00:26
Son Yorum: Eski55
  Evcil eş alsam sorun olur mu ? khanjar 15 1,732 23.11.2013, Saat:23:58
Son Yorum: khanjar
  Evcil Hayvan Beslemenin Yararları CaNaNCa 1 593 30.10.2013, Saat:00:39
Son Yorum: Okan
  Hayvan sevgisi ile büyüyen çocuk BaharKrc 2 694 12.10.2013, Saat:12:23
Son Yorum: BaharKrc
  Hayvan Hastaneleri BaharKrc 0 622 09.10.2013, Saat:09:29
Son Yorum: BaharKrc
  uludag üniversitesi hayvan hastanesi semih1994ss 18 2,205 17.09.2013, Saat:19:08
Son Yorum: BaharKrc
  Evcil sultan papağanı dogal hayatta basbasa kalirsa... Nurdan 25 3,731 21.03.2013, Saat:03:13
Son Yorum: Nurdan
  Evcil Kuşlarda Uygun Aydınlatmanın Önemi rascalboyfb 4 1,433 16.11.2012, Saat:10:58
Son Yorum: ekaya657
Resim Evcil dostlarımızın bizden 10 ricası .. kubilay1989 1 809 06.02.2012, Saat:11:27
Son Yorum: eyder1453Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi