• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eşinin tüylerini yoluyor
#1
Fikir 
Merhaba,
13 aylık erkek sultan papağanım var.1 aylıkken almıştım. 8 aylık olunca eş istediğini farkettim ve 1 yaş civarı bir dişi aldım.1 aya yakın çok iyi anlaştılar.Dişiye kafesteki yemlikleri,sulukları gösterdi.Önce onun doymasına dikkat etti.Öyle ki ilk bir hafta bizi unuttu bile diyebilirim.Hiç yanımıza gelmedi.Kızdan bir dakika olsun ayrılmadı.(Bu esnada bizimkiler sürekli evde özgür dolaşıyorlar.)Fakat bir aydan sonra bizimki kızın tüylerini yolmaya başladı.Öyle ki ne yapsam vazgeçiremedim bu huyundan.Kız acınacak hale geldi.Ayırıyorum kızı bakıma alıyorum bu defa da kafesini üstünden ayrılmıyor.Kız da dışarda olmak istiyor.Çıkarınca da her şey yeniden başlıyor.Kız da günde 50 tüyünü çekmesine rağmen hep onun yanında duruyor.Bunun sebebinin kızın bizimkine pas vermemesi olabileceğini düşünüyorum ve ne yapacağımı şaşırdım.Sizlerden yardım istiyorum.Teşekkürler.

#2
Eşlerin birbirlerinin tüylerini yolması hakkında pek bilgim yok maalesef ama ilk aklıma gelen birkaç şey oldu tabi, çiftleşiyorlar mı? çiftleşmiyorlarsa kur yapan taraf hangisi? dişi sultanın dişi olduğundan emin misiniz? erkek sultanlar da birbirlerini kaşıyabilirler çünkü. daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#3
Kur yapan erkek sultan.Kızın da dişi olduğundan eminim.Kıza kendini zorla kaşıtıyor.Hemen ardından da tüylerini yoluyor.Kızım bir krelime biliyordu ''Baba'' diyordu eşim işten dönünce şimdi yoluna yoluna ikinci kelimesini öğrendi ''Yapma'' diye bağırıyor benden duyup öğrendi.Çiftleşmiyorlar.Kızın oğlanı istemediğini düşünüyorum ve bu da bizim delikanlıyı sinirlendiriyor sanırım.Oğlan çok istekli ama hiç bir şey olmuyor.

#4
Anladığım kadarıyla dişi sultanınız konuşuyor?? İsterseniz özellikle dişinin öttüğü bir video paylaşın. Dişilerin konuşamadığı şeklinde bir geneleme vardır, konuşturan da yok değil gerçi ama çok nadir ve çok fazla ilgilenerek. Ötüş videosunu paylaşırsanız "ya erkekse?" sorusuna cevap bulabiliriz.

#5
Dişi sultanım konuşmuyor.Sadece yardıma ihtiyaç duyduğunda baba,yolunduğunda da yapma diyebiliyor.Sadece iki kelime.Ötüşü pek çok dişide olduğu gibi yok denecek kadar az,kısa ve tek tip.Ben onun cinsiyetinden eminim.Bizim oğlan sürekli ona kur yapıyor.Asıl konuşan bizim oğlan.13 aylık olmasına rağmen 10 kelime kadar biliyor.Çok zor bir ismim olmasına rağmen söyleyebiliyor.iki kelime kurabiliyor ve benimle soru cevap şeklinde kısa bir sohbet yapabiliyor.Çok akıllı ve yetenekli bir kuş ama bir de kızı yolmasa.

#6
(24.03.2012, Saat:15:28)cruse Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dişi sultanım konuşmuyor.Sadece yardıma ihtiyaç duyduğunda baba,yolunduğunda da yapma diyebiliyor.Sadece iki kelime.Ötüşü pek çok dişide olduğu gibi yok denecek kadar az,kısa ve tek tip.Ben onun cinsiyetinden eminim.Bizim oğlan sürekli ona kur yapıyor.Asıl konuşan bizim oğlan.13 aylık olmasına rağmen 10 kelime kadar biliyor.Çok zor bir ismim olmasına rağmen söyleyebiliyor.iki kelime kurabiliyor ve benimle soru cevap şeklinde kısa bir sohbet yapabiliyor.Çok akıllı ve yetenekli bir kuş ama bir de kızı yolmasa.

merakla kuşunun videosunu bekliyorum WinkKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dişinin tüylerini yoluyor meliss 1 462 09.02.2015, Saat:20:12
Son Yorum: zeytin_şeker
  kuşumun kafası ve kanadında tüylerini yolmuş p@ş@ 13 2,181 25.07.2013, Saat:21:54
Son Yorum: EmirrrKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi