• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erdoğan'ın kendisine örnek aldığı model
#1
Erdoğan'ın kendisine örnek aldığı model

İskele Sancak'ta konuşan Başbakan Erdoğan, 3. dönem sonrasında neler yapacağına ilişkin konuya değinirken ABD eski başkanı Bill Clinton ile ilgili açıklamalarda bulundu.


İskele Sancak'ta konuşan Başbakan Erdoğan, 3. dönem sonrasında neler yapacağına ilişkin konuya değinirken ABD eski başkanı Bill Clinton ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan,* AK Parti'nin yeni kongresine ilişkin değerlendirmeler için şunları söyledi AK Parti olarak Parti yönetimi ve teşkilatlarla ilgili yeni bir süreç başlayacak.* 3 dönem olayı AK Parti'nin gerçekleştirecektir. Kongre'de katılım olmayacaktır. Ancak yeni katılımlar parti toplantılarında yapılacaktır. Has Parti kendini feshederek katılım gerçekleşti. Süleyman bey de katıldı. gelenlerin hepsine MKYK'da yer vermemize imkan yok. Ama omurgayı da güçlü tutmamız gerekiyor. Biz hücre tazelemesi yapacağız. Genel başkan yardımcılarımızın yanında yardımcıları var, onları da güçlendirmiş olacağız.


Osman Can'ın AK Parti'ye katılmasını da değerlendiren Erdoğan,* Alacağızım arkadaşların ehliyeti çok iyi, yeni gelecek arakadaşların da konularında uzman isimler. Özellikle uluslararası alanlarda önemli noktalardaki isimler de bizimle olacak.


Kadın kotasında da en az yüzde 30 olacak. Asıl ve yedekde de bu oran korunmuş olacak.


Partiye katılımlarla birlikte Erdoğan kendisinin yerine isimler arıyor, bugün 3. dönem kararı gereklimi sorusuna da değinen erdoğan,


Bu soruyu kendime çok sordum. Arkadaşlar da bu konuyu dile getirdiler. MKYK'ya olayı gönderirsek bu omurgalı bir duruş olmaz. MKYK istediğini alır istediğini gönderir. Bizim burda ağırlıklı olan başkanlar ve üst düzey yöneticilerdir. Böyle birşey olursa başkanlar kendilerini koruma altına alır orda çakılır kalırlar. Milletvekilleri içinde* iki dönem yapanlar oldu. 3. dönem içinde olanlar da var. Biz son seçimde 169 arkadaşımızı aday göstermedik. Biz bu arkadaşlarımızı bir kenara koymak art niyet değil ilkeler üzerinden hareket ettiğimiz için bunu yaptık. Bizim bu duruştan taviz vermemenin adresi de AK parti olmalıdır dedik böyle hareket ettik. Bu konuda arkadaşlarla mutabakata vardık.


Her yeni isim sizin halefinizmi sorusuna ise


Yeni isimler parti ile ne kadar uyumlu olduğuna bakmak gerekir. Bu kişiler parti ile ne kadar uyumlu olur iyi bir noktaya giderse bu güzel olur. Biz ben merkezli değil biz merkezli ve kollektif akıl üzerine bina etmeye çalışıyoruz. AK Parti'de 3 dönemlik arkadaşlar gidince yerini 2 dönemlik arkadaşlar görev alacak. Ben bu davanın neferi isem, partim bana ne görev verirse yerine getirmeliyim. Lojistik destek konusunda kamuoyu araştırmaları vakıf çalışmaları ile aktif hale geliriz. Clinton kendine, ABD başkanlıktan sonra bir vakıf oluşturmuş hem ABD'de hem de uluslararası camiada hizmetini veriyor. Aile adına olsun başka ada olsun hizmet aksatmadan sürüyor. Bunun örnekleri dünyadavar Türkiye'de de bunun yapılması gayet normaldir.


Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna da değinen Erdoğan şunları söyledi:


Cumhurbaşkanılığına daha var. Ancak malesef Abdullah bey ile aramızı açmaya yönelik birçok adımlar atıyor, bizim Abdullah Bey ile arkadaşlığımız çok başka noktalardadır.* Bugün bir gazetede çıkan anketle ilgili olay da benim nezdimde hiçbir önemi yoktur. Sipariş üzerine yapılan anketlerin hiçbirine itibar etmeyiz.* Abdullah Bey Çankaya'da görevinin başında ben de Başbakanlık'ta görevimin başındayım.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'Ankara' açıklaması KingWizard 0 454 13.10.2015, Saat:23:50
Son Yorum: KingWizard
  Erdoğan; Bana 'hükümet yıkar, hükümet kurarız' dediler KingWizard 0 437 23.09.2015, Saat:01:19
Son Yorum: KingWizard
  Erdoğan öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı KingWizard 0 401 23.09.2015, Saat:01:15
Son Yorum: KingWizard
  Erdoğan, Merkel ile görüştü KingWizard 0 481 17.09.2015, Saat:11:17
Son Yorum: KingWizard
  El Nusra’nın aldığı üste 56 askere infaz KingWizard 0 495 11.09.2015, Saat:02:30
Son Yorum: KingWizard
  "Satılık ülke" iken örnek ülke oldu KingWizard 0 591 02.07.2015, Saat:03:44
Son Yorum: KingWizard
  Emine Erdoğan'ın sel felaketi kurbanları için bağışladığı kolyede yeni gelişme KingWizard 0 533 29.06.2015, Saat:22:54
Son Yorum: KingWizard
  Erdoğan: Gül'ün adaylığı isabetli olur integrand 0 429 07.03.2015, Saat:17:21
Son Yorum: integrand
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kadınlara özel' makale integrand 0 469 07.03.2015, Saat:17:19
Son Yorum: integrand
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir anne Kabataş'ta tacize maruz kaldı integrand 0 386 07.03.2015, Saat:17:17
Son Yorum: integrandKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi