• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eminöündeki REZİLLİK :(
#1
Arkadaşlar bugun herkesin bildigi üzere eminönüne gittim ve herzamanki gibi kuşları görünce gine içim parçalandı Sad sizinle bunu paylaşmak istedim. bir çok White face ve 1 tane albino sultan gördüm. aradıgım onlardı. fakat hepsinin durumu içler acısı Sad 1 kafesde 10-15 sultan. ortaya koymuslar çekirdekleri hayvanlar onlrı yiyior. bizim tek sultana verdigimiz çekirdegi adamlar. 10-15 sultana vermiş Sad ve çekirdek hayvanlar çekirdek yemekden şişmiş artık hareket edemiyor + ishal olmuşlar Sad 1-2 tanesine baka bilirmiyim dedim hayvanın bogazını tuttu ve bana gösterdi altını ve dayanadım bıkrak ben kendim bakarım dedim. Hayvan ısırmasın diye boganızı sıkıyorlar hayvanın agzı açık kalıyor Sad İNSANLIK DIŞI birşey Koskaca adam küçücük bir kuşun ısırmasından korkuyor. ben 1 tek sultanlara baktım diger kuşlara bakmadım ne diyim eskiden ordan çok kuş aldım ama arık . [ nokta ] dahada almam kolay kolay Sad Kuşlara nasıl davrandıklarını görünce içim parçalandı diye bilirim böyle 1 zihniyet varmı " canım yancagına kuş 5-10 sn nefes almasın daha iyi sonucunda ölürsede ölsün " gerçketen ordaki tüm petshopların kuşlara muhammelesi bu Angry Angry Angry Angry Angry ( bunu sizinle paylaşmak istedim )

Jako Papağanı = Yakup
#2
Sad Sad Malesef durum böyle elimizden bir şey gelmiyor ne yazık ki.Geçenlerde bende bir petshopla kavga ettim bir yavru köpek vardı hali perişan dedim yahu şuna baksanız, ilgilenseniz ya hastayım diye bağrınıyor dedim aldığım cevap çok garipti "Hanfendi biz sizin gibi tek hayvana bakmıyoruz, hepsiyle nasıl ilgilenelim" dedi bu sözün üzerine onlara söylenecek bir şey yoktu.Aslında Hayvanları Koruma Derneği'ne şikayet etsek acaba bir sonuç alırmıyız bu petshoplarla ilgili ben çok düşünüyorum bunu.Devletimiz aslın da teftişleri sıklaştırsa, petshoplara şartlar koysa çok faydalı olur.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#3
Abla Hayvanları koruma dernegi afedersin ama bunu yapanlardan hayvan . İstanbulun en büyük petshop yeri EMİNÖNÜ . bırak kenar mahalle petshoplarını. orda 1 tane deil sürü ile bir arada petshop var. hayvanları koruma dernegi oraya 1 gün gidip ceza kesse 2. gün orası . cillop gibi terteiz olur. adamların bahanesi o biz 1 tane hayvanla ilgilenmiyoruz ki . işin o kardeşim. en iyi şekilde ypaıcaksın sana adam deyip güvenip alışveriş yapalım Wink ama yok abla nerdeee Sad Sad

Jako Papağanı = Yakup
#4
petshoplardan hiçbişey alınmaz abi güvenmiyeceksin !:

#5
evet perşembe günüde ben gittim normalde her hafta gidiyordum ama bundan sonra zor giderim artık,aynen dediğiniz gibi çok rezillik oradan alınan evcillerin evde insana alışmaması insanlardan korkması çok normaldir.bir petshopa girdim 3 tane muhabbet ve bir cennet papağanını ayrı bir kafese koymuşlar kuşlar hasta ve sakat belli, heleki cennet'in tüyleri yolunmuş ve bir gözü görmüyor,abicim dedim bunları bana ver hepsini ben bakayım birkaç güne ölüp gidecek yazıktır, hepsi için birer kutu yem alayım onların parasını vereyim dedim kabul etmedi beyfendi,iyi o zaman kaç para istiyosun dedim,(inata bendirdim işi ölüceklersede gözümün önünde ölsünler diye düşündüm) bana gelişi 150 ama 100'e bırakayım sana dedi buyur 150 vereyim ben size dedim zarar etmeyin dükkan kiranız vardır,elektriğiniz var ssk ödemeniz vardır filan dedim ama adam banamısın demedi indirdi parayı.yani diyeceğim önce hayvan kılıklı insanları evcilleştirmek lazım ister Eminönü'nde olsun ister başka bir yerlerde...

#6
(04.12.2011, Saat:21:02)sagocusero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abla Hayvanları koruma dernegi afedersin ama bunu yapanlardan hayvan . İstanbulun en büyük petshop yeri EMİNÖNÜ . bırak kenar mahalle petshoplarını. orda 1 tane deil sürü ile bir arada petshop var. hayvanları koruma dernegi oraya 1 gün gidip ceza kesse 2. gün orası . cillop gibi terteiz olur. adamların bahanesi o biz 1 tane hayvanla ilgilenmiyoruz ki . işin o kardeşim. en iyi şekilde ypaıcaksın sana adam deyip güvenip alışveriş yapalım Wink ama yok abla nerdeee Sad Sad

Bence yanlış düşünüyorsun neden mi? Hayvanları Koruma Derneği devlete bağlı bir kuruluş değil onun için ceza yazma hakkı yok anca kendi çaplarında araştırma yapıp mahkemeye verirler buda derneğe parasal olarak külfet olur!!Ama bir önce ki mesajımda dediğim gibi devletimize ait kurumlar mesala zabıtalar teftiş yapsalar belki bu kadar olmaz.Nasıl lokanta, restaruant, fırın gibi yerleri insan sağlığı deyip sürekli teftiş altında tutuyorlar hayvan sağlığı, hayvanların ülkemize girişi, petshoplarda hayvanların nasıl bakıldığı ne bilim hayvanları ilgilendiren her olaya da önem verseler petshoptakiler bu kadar gaddar olamaz.Allah'tan korkuları kalmamış ama devlet ağır ceza verse ceza almaktan korkup güzel bakarlar ben buna inanıyorum.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi