• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dışkısın daki beyazlığın artması zararlımıdır
#1
Arkadaşlar,
sultanımın kafesine 1 hafta kadar önce quik marka portakal aromalı mineral taşı taktım fakat 1 haftadır gözlemlediğim dışkısın da beyaz miktar da artış oldu bunun sonucu kuşa zarar verir mi acaba,gereğinden fazla mı tüketiyor sizce bilen arkadaşlar yorumlarsa sevinirim..

Saygılar..

#2
genelde gereğinden fazla tüketmezler neye ne kadar ihtiyaçları varsa o kadar yerler.ama siz mineral taştan şüpheleniyorsanız bir kaç gün çıkarın bakalım dışkı düzelecekmi.ayrıca dışkıyıda kontrol altında tutun.

Kuşlarınızı veterinere götürün,onlar size muhtaç.

yakışıklı piedim dengesiz kuşum boncuk Male
lutino jessica Female

http://img194.imageshack.us/img194/2257/qbqi.jpg


#3
anladım o zaman mineral taşını belli zamanlar takıyım haftanın 2 günü felen bakalım nasıl olucak sultanım dişi tahminim bi 1 2 ay içnde kızgınlık yumurtaları başlar mineral taşın durması acaba yumurta tıkanıklığına sebebb olur mu

#4
merhaba;
mineral blok kesilince yumurta tıkanması olmazda.kuşun dışkısı beyaz olursa yem yemediğini gösterir bu.gerçi dışkı resmi yüklerseniz daha iyi olur bunun birçok nedeni var.

#5
[img]2uthmq0.jpg[/img]

sabah ki dışkısı

29w0j10.jpg

yeni yaptığı


2q3440h.jpg
kuşumun şuan ki resmleri

14iloi9.jpg

aslında benim çok önemli sorunum da kuşum pisliğini yemeyi çok seviyo

#6
(19.07.2013, Saat:15:27)Nurdan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba;
mineral blok kesilince yumurta tıkanması olmazda.kuşun dışkısı beyaz olursa yem yemediğini gösterir bu.gerçi dışkı resmi yüklerseniz daha iyi olur bunun birçok nedeni var.

bu sıkıntı bende de var. günde en az 1 dışkısı büyük ve yarısından fazlası beyaz. yaklaşık 3 aydır benimle ve nedense kafes içerisinde pek yem yemiyor. değişik marka yemler denedim. en son kiki marka muhabbet yemi çok sevmişti ama şuan bakıyorum gene yemiyor. geçen gün tazelediğim yemi akşam kontrol ettiğimde yem kabının üsttünde 4-5 tane boş kabuk gördüm. diğer yemliğine baktım o da o şekilde fakat aynı yemi elden verdiğimde deli gibi yiyor. kafes arasından elimi gözlüyor ki yem verim yada dışarı çıktığında tepsi içinde sunuyorum, gene aynı yemi deli gibi yiyor. en son buğday çimlendirdim ve 6 gün boyunca verdim ( 2 günde bir taze çimlendirerek verdim ) ve sadece bunu yediğini, yeme dokunmadığını gördüm. buğdayı kestim ve tekrar yem ağırlıklı beslenmeye döndüm ama gene yemiyor çok fazla ( papağan yemi verdiğimde muhabbet yemine göre daha fazla tüketiyor ).
akşam kontrol eder aynı dışkıya rastlarsam fotoğraf yayınlarım.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bulut 'daki değişim ademusta 6 389 19.09.2016, Saat:11:35
Son Yorum: ademustaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi