• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Devrim zamanı
#1
Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şube Başkanı Cevat Kol'u ziyaret eden başkan adayı Muharrem Usta kulübü "sıradan olmaktan" kurtaracaklarını söyledi
Trabzonspor'da ay sonunda yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi başkanlığa adaylığını bugün açıklayacak olan Medical Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, "Trabzonspor'da devrime ihtiyaç var. Devrim de büyük kulüp olma yolculuğudur. Ben bu devrimi gerçekleştirmek için adayım" dedi. Muharrem Usta, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi'ni (TSYD) ziyareti sırasında projelerini, neden aday olduğunu anlattı. Usta'yı TSYD Trabzon Şube Başkanı Cevat Kol, yöneticiler Selçuk Kılıç ve Rahman Turan ağırladı.

BORÇ, İŞBİLMEZLİK ÜRÜNÜDÜR
Trabzonspor'un borcunun 230 milyon, gelirinin ise 75 milyon olduğunu dile getiren Usta, "Böyle bir kulüp elbette başarılı olamaz. Her şeyi hacizli, ipotek altında. Kımıldayacak hal yok. Hisselerini satmış. Durum feci. Bu kader değildir. Bu sadece işbilmezliktir, iyi yönetilmemektir. Öncelikle gelirlerin artırılması gerek. Kalıcı başarılara imza atmak için kurumsallaşma gerekir. Bunu yapmaya talibim" dedi.

DÜNYA KULÜBÜ OLUR MUYUZ!
Usta, "Trabzonspor 4 büyük kulüpten biri. 4 büyük kulüpten biri olmayacaksın, büyük olacaksın. Trabzonspor dünya kulübü olur mu? Olur, olur ama 75 milyonluk gelirle olmaz. Trabzonspor ne kadar büyükse taraftarı da o kadar büyüktür. Bu kulübün potansiyeli bu değil. Gücü yurt dışına taşıyor. Trabzonspor'un lobi gücünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz. UEFA çevresinde öyle gücümüz var ki kıyamet kopar. Ne yazık ki geçmiş yönetimler bunu kullanamadı" diye konuştu.

BORÇLA YAŞAMAYI TERCİH ETME
Usta 26 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda üyelerin sadece oy vermeyeceğini, kulübün tarihini de değiştirebileceğini şu sözlerle açıkladı: Kongrede üyeler ya büyük kulüp olma yolunu seçecek ya da kulüp Diyarbakırspor'un * düştüğü duruma düşecek. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Delegeler, tarihi kararı verecek. Biz seçilirsek Trabzonspor'u dünya kulübü yaparız, borçlanmayı seçerlerse Diyarbakır'ın durumuna düşerler.

ZATEN DİP YAPTIK
"Trabzonspor'da 2-3 yılda şöyle başarı gelsin" diye aday olmadıklarını belirten Muharrem Usta, uzun vadeli planlar yaptıklarını, projelerinin de hazır olduğunu söyledi. Usta, "Zaten dip yaptık. Tarih yazacak bir kulüp olmaya mecburuz. Kulübün dinamiklerini harekete geçirmeliyiz. Çocuklarımızın gurur duyduğu, Trabzonsporlu olduğu takımı yaratmalıyız.

ŞENOL GÜNEŞ İLE KONUŞTUM
Trabzonspor'a emek veren herkese kapısının açık olduğunu belirten Muharrem Usta, Şenol Güneş ile buluştuğunu, "Neler yapılabilir"i konuştuğunu anlattı. Usta, "Trabzonspor bir marka. Bunu oluşturanlardan biri de Şenol Güneş. Dostça sohbet ettik. İdareciliği düşünmüyor, teknik adam olarak devam etmek istiyor. Ben ona 'Gelir misin' diye tek kelime etmedim. Sadece dostça sohbet ettik" dedi.

İTİP KAKILACAK ADAM DEĞİLİM
Trabzonspor'un lobi gücünü yeterince kullanmadığını belirten Usta, "Benim şahsi lobi gücüm bugün kullanılandan fazladır. Trabzonspor böyle bir kulüp değil. Aslan gibi kulüp olacağız. Ben itip kakılmaya gelecek bir adam değilim. Öyle bir başkan adayı değilim" dedi.

İKİ KARPUZ TAŞIRIZ
Trabzonspor'un altyapıda sıkıntı çektiğini de anlatan başkan adayı Muharrem Usta, bunun için de projeleri olduğunu söyledi. Usta şöyle konuştu: İki karpuz aynı anda taşınmaz mı? Bunun dünyada örnekleri yok mu? Dortmund, Bayern, Ajax nasıl yapıyorsa biz de yaparız. Dortmund beceriyor da Trabzonspor beceremez mi? Dünya ölçeğinde ekip getirip 5 senede başka bir yolculuğa çıksak...
20kero7.jpg

CEVAT KOL

Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fenerbahçe'den Fatih Terim'e devrim gibi öneri... Rman 0 514 26.05.2014, Saat:11:56
Son Yorum: RmanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi