• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delirmek üzereyim
#1
Merhabalar,

2 adet sultanım var. İkisi birarada, 2 aydır filan beraberler. Erkek deli gibi ötüyor, günlerce, saatlerce, susmadan, yorulmadan, yemek bile yemeden, nefes bile almadan hatta.
Ama dişinin yanına gidip ötmüyor. Olduğu yerde. Yuvalık taktım. Onun içine ne konur bilemiyorum, yuvalıkta bir şey yok yani. Çiftleşmiyorlar asıl sorun bu. Erkek papağan ya vazgeçerse kur yapmaktan çiftleşmekten? Hemen bebişler istiyorum. Dişim hiç yanaşmıyor, uzaklaştırıyor, ısırmaya çalışıyor erkeği. Yumurta mamaları var. Erkek yiyor bayağı, dişi 10 günde belki 1 yiyor. O denli az. Acaba nedendir? Çiftleşmeyi mi bilmiyorlar ki? Ne yapmak gerekir? Erkek acayip kur yapıyor. 1.5 aydır kur yapıyor.

#2
Erkegin kur yapmasi gayet normal disiyi etkilemeye calisiyor zamanla birbirlerine alusacaklardir tabi bu nekadar surer bilemiyorum bazen 1hafta suruyor bazen 1 sene veya hic es olmaya biliyorlar yuvanin icine hemstir talasi koyur 3 parmak dolduracak sekilde yeterli olacaktir...

#3
Dişi henüz hazır olmayabilir, erkek kur ötüşlerimi segiliyor yoksa çığlıkmı atıyor?

Tosbik
#4
Daha önce ki konunuzda da söylediğim gibi zamanla olacak şeyler bunlar 1 sene eş tutmasıni bekleyen üyelerimiz var tabi bir hafta da çiftlesmeye başlayan kuslarda var kuş a göre degisir

'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
#5
(27.07.2013, Saat:20:08)isa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dişi henüz hazır olmayabilir, erkek kur ötüşlerimi segiliyor yoksa çığlıkmı atıyor?

Yo çığlık değil, melodili ötüyor. Sürekli.

#6
dişi ufak olabilir veya dişi değil erkek olabilir?

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi