• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Davranışları Normal mi?
#1
Zıpır geleli dört gün oldu. Akşamları ara ara ötüyor. Yem yiyor. Geldiğinde ishaldi. İki gün sürdü ve geçti. Yemin dışında kalamar kemiğini va gaga taşını gagalıyor. Dün ıspanak yedi. Kırmızı biberi tırtıkladı azıcık. Bunların yanında:

1. Çoğunlukla tüylerini kabartarak duruyor ve genellikle uyukluyor. Bunu yaparken bir gözü açık duruyor.
[Resim: thumb-172353.jpg]

[Resim: thumb-172344.jpg]

[Resim: thumb-172345.jpg]

[Resim: thumb-172346.jpg]

2. Arada bir ileriye doğru uzanarak ağzını açıyor ve bunu birkaç kez tekrarlıyor. Kuş kumu var. İlk geldiği gün yediğini gördüm. Bu hareketi günde kaç kez yapması normal?

3. Suyuna limon suyu sıktım dün. Bugün de elma sirkesi koyacağım. Başka bir şey koymalı mıyım? Vitamin gibi...
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
#2
Vitaminle limon suyu ve elma sirkesini karıştırarak vermeyin.Vitamin olarak da avivit,avisol vb verebilirsiniz ama vitaminleri doğal yöntemlerle vermek daha iyi bu arada kafesin etrafı böyle açık kalmasın ve kuşunuz ceryanda kalmasın yani hava akımına maruz kalmasın üşütüp ishal olabilir.Bir de kafesin üstüne büyükçe bir kumaş (kalın veya pamuklu olursa iyi olurve siyah olsun) örtün gündüz üstünü açın ama sadece kafasin ön yüzü açık olacak şekilde en azından soğuk almasını engeller.Böyle uyuklamasının sebebi ishal olabilir ama sultanlar arada bir böyle şekerleme yapar ama siz ishal demişsiniz o zaman bu lniki inceleyin http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-is...avisi.html
#3
(21.01.2012, Saat:19:12)farukbas77 demiş ki: Vitaminle limon suyu ve elma sirkesini karıştırarak vermeyin.Vitamin olarak da avivit,avisol vb verebilirsiniz ama vitaminleri doğal yöntemlerle vermek daha iyi bu arada kafesin etrafı böyle açık kalmasın ve kuşunuz ceryanda kalmasın yani hava akımına maruz kalmasın üşütüp ishal olabilir.Bir de kafesin üstüne büyükçe bir kumaş (kalın veya pamuklu olursa iyi olurve siyah olsun) örtün gündüz üstünü açın ama sadece kafasin ön yüzü açık olacak şekilde en azından soğuk almasını engeller.Böyle uyuklamasının sebebi ishal olabilir ama sultanlar arada bir böyle şekerleme yapar ama siz ishal demişsiniz o zaman bu lniki inceleyin http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-is...avisi.html

Teşekkür ederim yorumunuz için. İshali geçti. İki gündür normal biçimde dışkılıyor. Kafesin etrafını ve üstünü ön tarafı açık kalacak biçimde bütün gün mü örteyim? Ayrıca şu an vitamin kullanmıyorum. Dün limon sıktım. Bugün de elma sirkesi koyacağım.
#4
Ispanaka biber yedi ise dışkıdaki sıvılaşma ondan kaynaklıdır.

1- Yeni oldugu için yapıyor olabilir veya üşüyor olabilir,
2-Sindirimde zorlanır demekki,Kuş kumu az yiyorsa yumurta mamasına katabilirsiniz,Elma sirkeside Sindirime yardımcı olacaktır..
3-Limon ile elma sirkesi fazla olmasın dikkat edin, nadiren verseniz yeterlidir..Vitamin olarak Avivit katabilirsiniz suyuna, vitaminle elma sirkesi veya limonu aynı anda koymayın suya..Haftada 1 verirseniz yeterlidir..
Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
#5
(21.01.2012, Saat:19:19)SERHAT demiş ki: Ispanaka biber yedi ise dışkıdaki sıvılaşma ondan kaynaklıdır.

1- Yeni oldugu için yapıyor olabilir veya üşüyor olabilir,
2-Sindirimde zorlanır demekki,Kuş kumu az yiyorsa yumurta mamasına katabilirsiniz,Elma sirkeside Sindirime yardımcı olacaktır..
3-Limon ile elma sirkesi fazla olmasın dikkat edin, nadiren verseniz yeterlidir..Vitamin olarak Avivit katabilirsiniz suyuna, vitaminle elma sirkesi veya limonu aynı anda koymayın suya..Haftada 1 verirseniz yeterlidir..

Serhat, çok teşekkür ederim. İçim gidiyor hastadır diye. Yumurta maması yaptım az önce onu koydum. Bir iki tırtıkladı. Şimdi yemliğin üstüne tünedi. Bir gözü açık bir gözünü kısmış, tüyleri kabarık biçimde duruyor öyle masum masum.
#6
Elma sirkesini veya limon suyunu kullanın ikisini kullanmayın.Kumaşı bütün gün boyunca örtün ev bide genişse gerekli bir şey,bizim ev geniş değil ama salonu kullanmadığımız için soğuk oluyor orayı açınca bütün soğuk oturma odasına geçiyor.Bende o sebeple üstünü bütün gün boyuca örtüyorum ama kafese ışık vuruyor yine tabi ön kısmı açık olacak şekilde örtüyorum akşam yatırırkende tamamen örtüp ön yüzden çok küçük bir boşluk bırakıyorum ki hava girsin diye.Sizde böyle yaparsanız kuşunuzu biraz daha sıcak tutmuş olursunuz.Bir de ayakları çok üşüyor o sebeple ayaklarını ısıtmak için tek ayak üstünde uyuyorlar.Bende böyle bir şeyin yaşanmaması için papağanlar için oılan içinde tel olan yani kolayca şekillenen ve tünek gibi yapılan halatlardan alıp kafesine tünek yerine kullanmayı düşünüyorum ayakları üşümesin diye ama daha öyle bir konu açmadım bir açayım da sitedekilerin fikrini alayımSmile
#7
(21.01.2012, Saat:19:25)farukbas77 demiş ki: Elma sirkesini veya limon suyunu kullanın ikisini kullanmayın.Kumaşı bütün gün boyunca örtün ev bide genişse gerekli bir şey,bizim ev geniş değil ama salonu kullanmadığımız için soğuk oluyor orayı açınca bütün soğuk oturma odasına geçiyor.Bende o sebeple üstünü bütün gün boyuca örtüyorum ama kafese ışık vuruyor yine tabi ön kısmı açık olacak şekilde örtüyorum akşam yatırırkende tamamen örtüp ön yüzden çok küçük bir boşluk bırakıyorum ki hava girsin diye.Sizde böyle yaparsanız kuşunuzu biraz daha sıcak tutmuş olursunuz.Bir de ayakları çok üşüyor o sebeple ayaklarını ısıtmak için tek ayak üstünde uyuyorlar.Bende böyle bir şeyin yaşanmaması için papağanlar için oılan içinde tel olan yani kolayca şekillenen ve tünek gibi yapılan halatlardan alıp kafesine tünek yerine kullanmayı düşünüyorum ayakları üşümesin diye ama daha öyle bir konu açmadım bir açayım da sitedekilerin fikrini alayımSmile

Eyvalla Ömer Faruk. Hemen uyguluyorum dediklerini.
#8
Bir şey değil yardımcı olduysam ne mutlu banaDance


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dışkı normal değil gibi Nickyok 18 895 27.12.2016, Saat:11:52
Son Mesaj: candark4349
  Yeni aldigim kusumun diskisi normal mi Goztepeli 0 236 22.11.2016, Saat:00:12
Son Mesaj: Goztepeli
  Mantar mı, parazit mi yoksa normal mi? (Resimli) emrah.b 4 646 30.03.2016, Saat:00:31
Son Mesaj: kırmızıpapağan
  Bu dışkı normal mi? tuanaaa 2 440 20.03.2016, Saat:18:14
Son Mesaj: tuanaaa
Heart Papaganimin bu hareketi normal mi? Gamze Erkan 5 630 07.03.2016, Saat:23:07
Son Mesaj: Limon78
  ARKADAŞLAR YAVRUMUN DURUMU NORMAL Mİ? cilekesdrag 7 950 05.07.2015, Saat:11:10
Son Mesaj: AhmetŞ
  sultan papağanlarını ishal olduğunda normal yöntemler işe yaramazsa ilaç tavsiyesi gomecli 0 726 18.06.2015, Saat:21:18
Son Mesaj: gomecli
  dışkılaması normal mi ? fıstık guşu 12 1,213 10.05.2015, Saat:08:35
Son Mesaj: mya_34
  dışkı normal mi ? euqenie 0 605 30.03.2015, Saat:18:37
Son Mesaj: euqenie
  Gagasındaki renk normal mi? semerkant 6 895 21.02.2015, Saat:13:34
Son Mesaj: semerkantBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi