• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHP'li İnce'den Akiller'e sert eleştiri
#1
38433.jpgCHP'li Muharrem yine açtı ağzını yumdu gözünü. İnce'nin hedefinde bu kez Akil İnsanlar vardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, "Aklını kiraya vermiş insanların aklına ihtiyacımız yok" dedi.

CHP Kayseri İl teşkilatını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, çözüm sürecini eleştirdi.

Çözüm süreciyle ilgili kimsenin bilgi sahibi olmadığını savunan İnce, “Akil insanların burada ne işi var. Diyorlar ki, 75 milyonu ikna edeceklermiş. Madem bunlar çözüm sürecinin mücahitleri. Madem 75 milyonu ikna edecekler. Niye zor olanı seçiyorlar? Neden 75 milyonu ikna etmekle uğraşıyorlar.


Kandil’e gitsinler. 2 bin teröristi ikna etsinler, sorun bitsin. O zaman neden Kandil’e gitmiyorlar. 2 bin kişiyi ikna etmek mi zor? 75 milyonu mu? Sonra bunları ben söylesem bana kızarlar. Başbakan, ‘Ben Fatih Terim’i de akil insanlara yazacaktım fakat çok meşgul olduğu için yazmadım’ dedi. Bu akil insanlar, bugün Kayseri’de gezenler, boş gezenin boş kalfası mı? Bizim millet olarak, aklını kiraya vermiş insanların aklına ihtiyacımız yok. Bizim bu tür akil insanlara ihtiyacımız yok. Bizim makul, asil ve adil insanlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

"HERKES BARIŞ İSTER"

Herkesin barış istediğini ancak çözüm sürecinin kandırmacadan ibaret olduğunu iddia eden İnce, “2 bin kişiyi ikna edemeyeceksin, 75 milyonu ikna etmek için sokaklara düşeceksin. Bu bir kandırmacadır. Biz bunları söylediğimizde, bize diyorlar ki ’siz barış istemiyorsunuz’. Kardeşim barışı kim istemez. Herkes barış ister, herkes çözüm ister, herkes silahlar sussun ister. 75 milyona soralım herkes bunu ister. Biz de barış istiyoruz. Bizim bu süreçle ilgili itirazlarımız var. Kimse bilgi sahibi değil. Biz ana muhalefet olarak bilgi sahibi değiliz. MHP bilgi sahibi değil. AK Parti’nin milletvekilleri bilgi sahibi değil. AK Parti’nin bakanları bilgi sahibi değil. Sayın Cumhurbaşkanı da bilgi sahibi değil” ifadelerini kullandı.

"UZLAŞMA ŞART"

Toplumsal olarak uzlaşma sağlanması gerektiğini kaydeden İnce, “Toplumsal uzlaşma sağlanmalı. Parlamentonun yüzde 80’i bunu desteklemelidir. CHP, MHP yok. Toplumsal bir uzlaşma sağlayamıyorsun. Ortada bir yol haritası yok. O akil insanlar bile ne söyleyeceklerini bilmiyorlar” diye konuştu.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Danimarka'dan Hürriyet'e saldırıya çok sert tepki KingWizard 0 414 12.09.2015, Saat:00:51
Son Yorum: KingWizard
  Taner Yıldız'dan Yılmaz Özdil'e sert tepki Rman 0 480 17.05.2014, Saat:17:05
Son Yorum: Rman
  CHP'li İnce'ye 'Canın cehenneme' tepkisi redrock 0 461 13.11.2012, Saat:23:43
Son Yorum: redrock
  Chomsky'den İsrail'e sert eleştiri redrock 0 629 13.11.2012, Saat:23:41
Son Yorum: redrockKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi