• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cango ile birlikte Cennet papağanı bakabilir miyim?
#1
Arkadaşlar Cango'yu aldığım yere çok güzel sevda papağanları gelmiş Smile doğal olarak bende özendim ve bir çift almayı düşündüm ama kararsızım sizlerin fikirlerine ihtiyacım var.Beni düşündüren bir kaç soru var sizlerden gelecek cevaplar ile karar vermeyi uygun buldum.

1- Cango'nun bulunduğu oda da baksam Cango'nun eğitimini zorlaştıracak bir durum oluşur mu?

2- Cango'da bir kıskançlık olur mu? Bana fazlaca düşkün onun strese girmesine sebep olur mu?

3- Sevda papağanlarının eğitimlerini verdikten sonra ( inşallah Cango'da ki başarıyı yakalarım hemen ) Cango'yu ve onları salmak istesem birbirlerine zarar verirler mi? Yani hepsinin uçma özgürlüğü olur mu?

4- Elimde çok güzel ama yuvarlak bir kafes var Cennet papağanları için uygun olur mu?

Not : Konuyu yanlış yere açtığımı düşünüyorsanız şimdiden özür dilerim karar veremedim nereye açacağıma SmileKonu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#2
aslında sultanlar ve cennetler diğer türler kadar iyi anlaşamıyabiliyor..ama tabi bazı istisnalar var..cangonun eğitiminde zorlaşma olmaz ancak o kuşlar aralarında sürekşi iletişim halinde olacaktır..bunun için cango yu konuşturmanız zorlaşabilir..kuş papağan diliyle iletişim kurarken,insan dilini taklit etmeye tamamiyle konsantre olamaz.cango size çok alışmışsa ilk cenneti aldığınızda kıskançlık yapabilir..benim muhabbetlerim ve sultanım çok kıskanç..sultanı dışarı bırakınca hemen muhabbetlerin kafesine konuyor.aralarında kavga başlıyor...kıskançlık cango da stres yapmaz ancak cennetle aralarında olan ilişkiyi mutlaka kontrol etmelisiniz ilk başta.ikisini aynı anda çıkarmayın..birini çıkardığınızda diğeriyle olan ilişkisini gözlemleyin..eğer anlaşırlarsa çıkarabilirsiniz 2 sini aynı anda...eğer kontrolde anlaşamadıklarını görürseniz ikisini farklı zamanlarda çıkarmalısınız,yoksa ciddi derecede kavga edebiliyorlar.yuvarlak kafes sultanlardada olduğu gibi cennetlerdede piskolojik sorunlara yol açar..yine tavsiyem geniş ve dikdörtgen bi kafes almanız..

#3
teşekkür ederim acayip kararsız kaldım bir türlü karar veremiyorum cennetlerin renkleri ve görünüşleri çok güzel sağlıklı duruyorlar ama öncelik Cango da onu düşünüyorum bir de cennetleri arka oda da bırakmak istemiyorum hepsi bir arada olsun istiyorum yoksa cennetler ilgisiz kalacak sadece üretim amaçlı düşünmüyorum cennetleri evime renk getirsinler istiyorum.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#4
iyice kontrol ederek ikisini bir arada besleyebilirsiniz aslında..kavga etmemeleri açısından..ama biri dışarı çıkınca diğeri kıskanıyor..ikisi aynı anda çıkınca kavga edebilrler ama belki sizinkiler anlaşır..

#5
tamamen şans diyorsun yani Smile ya ben Cango'nun alışkanlığının değişmesini istemiyorum şimdi sürekli benimle huyu suyu değişmesin

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#6
yanına rakadaş alırsanız..yanlız kalmamış olur..ayrıca hiçbir şekilde yabanileşme gibi bir durum olmaz..örneğin bir muhabbet kuşu alırsanız,onunla daha kolay arkadaş olur.hemde 2 sini birden eğitip mutlu mesut yaşarsınızAcik-agizli-gulumseme..hem muhabetler ve sultanlar çok rahat arkadaş olabilirler..ama arkadaşlık kurmalarını istiyorsanız,muhabbeti çift diil tek olarak alıcaksınız..hemde yavru muhabbet kuşlarının eğitimi çok kolaydırSmile..yada yanına başka bir sultan alın..Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zor soru: Sultan ile Sevda/Cennet tutan varmı? GORAX 3 398 18.04.2017, Saat:19:12
Son Yorum: erkanmedeni®
  Cennet papağanı eşi Tgce 1 195 16.04.2017, Saat:07:12
Son Yorum: erkanmedeni®
Smile Bu nasil bir sevda papagani mutasyonu Mttr 4 614 25.12.2016, Saat:23:22
Son Yorum: Mttr
  Erkek sultan papağanı illa öter mi? abdullahemre83 3 591 24.11.2016, Saat:10:34
Son Yorum: mutan
  Lütfen Acil!Cennet Papağanım Solunum Hastalığı ve Halsizlik Çekiyor Yardım. CPMıstık 7 868 24.11.2016, Saat:10:30
Son Yorum: mutan
  Cennet çiftim Sultanrüzgar 10 894 24.11.2016, Saat:10:07
Son Yorum: mutan
  Cennet papağanı için yardım yusufemre1116 3 447 24.11.2016, Saat:09:59
Son Yorum: mutan
  Cennet Kuluçka Sorum Olacak deeppoint 4 434 24.11.2016, Saat:09:23
Son Yorum: mutan
  cennet çiftleşmesi taha2121 10 874 18.08.2016, Saat:21:59
Son Yorum: erkanmedeni®
  sevda papağanı görüşüniz ZaZa 13 1,182 11.08.2016, Saat:01:19
Son Yorum: ZaZaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi