• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
boş yumurtalar ve yer değişikliği
#1
arkadaşlar sultanlarım yumurtlamıştı ben de burdan sevincimi paylaşmıştım. bugün yumurta kontrolü yaptım, 4 yumurta da boş çıktı. yumurta yapmadan önce bi buçuk ay düzenli çiftleşmelerine rağmen, yumurtalara yatmak için çiftleşmeyi de kesmişlerdi. biri yuvada olmasa illa diğeri apar topar yuvaya giriyordu. ben de ben görmediğim zamanlarda çiftleşiyorlardır diye umuyordum ama çiftleşmemişler bütün yumurtalar boş olduğuna göre. ilk kuluçkalarydı acemiliklerine denk geldi sanırım.iki sorum var tecrübeli arkadaşlara;birincisi, ama benim odamda masanın üstünde duruyor kuşlar.sanırım benden dolayı tedirgin oluyorlar ki yuva hiç boş kalmadı. bizim diğer kuşların durduğu balkondaki camekanlı bölmeye almam gerekir mi onları ? o bölmede iki çift muhabbet, iki çift de zebra ispinozu,iki de yavru muhabbet var, onların seslerinden rahatsız olurlar mı? ikincisi boş yumurtaları ne zaman almalıyım ?

#2
Öncelikle bu söylediğin şeyler yumurtanın dolu yada boş olmasını ilgilendirmez. ( Düzgün çiftleştiklerini gördüysen ) Tabi erkek 1 yaşını doldurması gerek. Masanın üstünde durmasında bi sakınca yok direk olarak güneş ışığına uzun süre madur kalmasınlar yeter. Ama aydınlık bi ortam ve normal oda sıcaklığı yeterli olucaktır. Yumurtaları almalısın . Boş yumurtalara ümit bağlamasınlar. Benimde bikaç sorum olucak. Düzenli olarak yumurta maması, vitamın veriyormusun gaga taşı kemiktaşı vs varmı kafesinde ? Tüneğinin resminide merak ediyorum düzgün çiftleşme için düzgün kalın bi tünek şarttır. Son olarak dişi ve erkek kuşunun yaşlarını öğrenebilirmiyim ?

#3
açtığım başlıklarda fotoğrafları var kuşların emre bey. tüneklerimin ince olduğu söylenmişti, gidip hususi dal topladım onlar için ama kuluçka dönemindeyken kafes içi değişiklik yapmayayım dedim bu yumurtaları alınca onları kullanmayı düşünüyorum.gaga kemiği alçı bloğu hepsi var kafeslerinde.yumurta maması da yapıyorum haftasonları, annem de her sabah yumurta haşlanmış yumurta verir kuşlara. vitaminlerini verdiğim meyve sebzelerden almıyorlarsa bile sularına karıştırıyorum arada.meyve sebze de yiyiyorlar yanlış anlaşılmasın.

düzenli çiftleşme yumurtadan önce vardı, yumurta yapınca delirdiler adeta yuva bir sn bile boş kalmadı, çiftleşmeyi de kestiler, yazmıştım zaten.ama görebildiğim kadarı ile düzgün çiftleştiklerini sanıyorum.

#4
(15.04.2013, Saat:20:39)sebo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açtığım başlıklarda fotoğrafları var kuşların emre bey. tüneklerimin ince olduğu söylenmişti, gidip hususi dal topladım onlar için ama kuluçka dönemindeyken kafes içi değişiklik yapmayayım dedim bu yumurtaları alınca onları kullanmayı düşünüyorum.gaga kemiği alçı bloğu hepsi var kafeslerinde.yumurta maması da yapıyorum haftasonları, annem de her sabah yumurta haşlanmış yumurta verir kuşlara. vitaminlerini verdiğim meyve sebzelerden almıyorlarsa bile sularına karıştırıyorum arada.meyve sebze de yiyiyorlar yanlış anlaşılmasın.

düzenli çiftleşme yumurtadan önce vardı, yumurta yapınca delirdiler adeta yuva bir sn bile boş kalmadı, çiftleşmeyi de kestiler, yazmıştım zaten.ama görebildiğim kadarı ile düzgün çiftleştiklerini sanıyorum.

Söylediklerinizi göz önünde bulundurursak sorun çiftleşmede. Ya erkek yumurtayı dölleyemiyor erkekte sorun var yada çiftleşme esnasında bu olay gerçekleşmiyo. Yumurtaları alıp kalın tünekleri takmanı acilen öneririm. Ve herzaman yumurta maması verip kuşları kızıştırmamalısın. Çünkü sürekli yumurta üreten bi dişi çok yorgun ve halsiz düşer bu ciddi şekilde rahatsızlık verir kuşa. Ayrı olarak haftada 1 kere suyuna vitamin koymanı öneririm. Başka bi sorun varsa sorabilirsin

#5
haftada bir olmasa da on günde bir vitamin ekliyorum sularına. ben hala benden rahatsız olduklarını, bu yüzden sürekli yuvada durduklarını ve çiftleşmeyi aksattıklarını düşünüyorum. çünkü beni görür görmez biri mutlaka yuvaya dalıyor, dolayısı ile ikisi de kafeste olmadıklarından çiftleşme gerçekleşmiyor. tünekleri değiştiririm tamam, sizce diğer kuşların yanına almalı mıyım ?

ha bi de bilezikli dişilerin kısır olabileceğine dair bişey okumuştum, acaba böyle bişi olabilir mi? benm dişi bilezikli çünkü.

#6
(15.04.2013, Saat:20:51)sebo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haftada bir olmasa da on günde bir vitamin ekliyorum sularına. ben hala benden rahatsız olduklarını, bu yüzden sürekli yuvada durduklarını ve çiftleşmeyi aksattıklarını düşünüyorum. çünkü beni görür görmez biri mutlaka yuvaya dalıyor, dolayısı ile ikisi de kafeste olmadıklarından çiftleşme gerçekleşmiyor. tünekleri değiştiririm tamam, sizce diğer kuşların yanına almalı mıyım ?

ha bi de bilezikli dişilerin kısır olabileceğine dair bişey okumuştum, acaba böyle bişi olabilir mi? benm dişi bilezikli çünkü.

Benim sultanlarımda öyle bişey sorun olmuyor . Ben yanlarındayken bile çiftleşiyorlar hatta erkek albinom bana göz bile kırpıyor Smile şaka bi yana kuşlarınızın eve alışmamasıda sorun olabilir. Sürekli olarak insanların gözü önünde olan biyer olmamasını tercih et. Diğer kuşlarının yanında bi sorun olcağını sanmıyorum sonuçta aynı kafeste değiller.
Bilezikli dişilerin kısır olduğunu ilk defa senden duyuyorum doğruluk payı nedir bilmiyorum bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yardım eder diye düşünüyorumKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yumurtalar hepboş:(????? oğluş 1 113 01.05.2017, Saat:21:21
Son Yorum: nekep33
  Yumurtalar sogumusmudur :( Drsn 6 205 28.04.2017, Saat:23:44
Son Yorum: Drsn
  yumurtalar boş çıkıyor 35sansli35 4 469 08.11.2016, Saat:15:18
Son Yorum: 35sansli35
  Yumurtalar Devamlı Boş Çıkıyor rserdar 4 350 19.10.2016, Saat:11:42
Son Yorum: rserdar
  Boş Yumurtalar strike35 7 508 17.09.2016, Saat:23:40
Son Yorum: strike35
  Yumurtalar hakkında bılgı lutfen yardım Tufanerkol 6 589 13.08.2016, Saat:10:25
Son Yorum: muhbeyaz
  Yumurtalar boş çıkıyor oksijen21 5 450 06.08.2016, Saat:19:54
Son Yorum: DeathWeapon74
  Çatlak Yumurtalar ... SyraX 6 493 31.07.2016, Saat:20:29
Son Yorum: mtopay
  Yumurtalar strike35 2 355 16.07.2016, Saat:17:51
Son Yorum: strike35
  Yumurtalar strike35 5 500 11.07.2016, Saat:21:06
Son Yorum: strike35Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi