• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biz geldik :))
#1
merhaba arkadaşlar 07.08.2013 te evlet edindiğim sultan papağanımın ismi Kral cinsiyet konusunda şüphelerim var hiç ötmüyorki anlayayım neyse aşağıdaki yazı bloguma yazdığım yazı sizlere sunuyorum Smile

Yeni aldığım lutino erkek sultan papağanım bana ısınmaya başladı şanslıyım ki ısırma gibi bir alışkanlığı yok. ilk gün kendisini dinlenmeye bıraktım. ikinci gün hafif elimi yaklaştırdım bir gaga hareketi bekliyordum ısırmasını bekliyordum baktım ısırmıyor bende ısırma eğitimine gerek duymadan ele alıştırma eğitimine başlayayım dedim ikinci gün kafesi aldım balkona çıktım kuş o kadar rahat ki elimi kafese soktum hiç kaçışma yok çırpınma ısırma yok biraz yaklaştım arada 6-7 cm mesafe kaldı biraz geri çekildi tekrar yaklaştım tekrar geri çekildi böylece tüneğe çıkmasını sağladım elimi tüneğe koydum ve çok yavaş bir biçimde yaklaştırdım aradaki mesafe 3 cm kadar kalınca baktım kaçmaya yelteniyor hemen durdum parmağım o noktada durdu bu tabi tedirgin bir gözüyle sürekli parmağıma bakıyor 5 dk öyle durdum baktım tüylerini kabarttı rahatlama belirtisi gösterdi yavaşça elimi kanatların en uç noktasına götürdüm.
İşaret parmağımın tırnağıyla hafif dokundum kabarmış tüyleri eski haline döndü tekrar dikkat pozisyonuna geçti ama kaçmadı sonra parmağımı çektim tekrar dokundum aynı şeyi 10 defa yaptım biraz yukarı kanatlara duğru çıkmaya karar verdim çıktım irkildi ama çok hafif dokunduğum için kaçmadı elimi 3-4 dk daha öyle sadece tek bir noktada kanadına dokunarak tuttum. sonra aşağıya doğru elimi kaydırdım kanatlarına hafif sürterek. sonra aynısını tekrar yaptım ve onu balkonda dinlenmeye bıraktım. 1 saat sonra gelip tekrar aynı şeyleri yaptım ama her defasında baştan başladım çünkü kaçışıyodu bu arada tatlı dille konusmayı unutmadım bunları 30 dk 3 set şeklinde yaptım 3 gün boyunca böyle sevdim artık iyice alıştı sırtını falan sevdim ayaklarını hafif sevebildim kafasına yaklaştırmadı 5. gün artık ayaklarına yaklaştırdım elimi kafes tellerini tutuyordu parmağımı iki telin arasından soktum ve ayağının altına koydum biraz bekledi ve tek ayağını parmağıma koydu iki dakika sonra hareketlenmeye başladı bende parmağımı diğer ayağını koyması için ikna etmeye çalışır bir şekilde ona yaklaştırdım ve çıktı iki ayağıyla birden parmağıma çıkmıştı ben sabit kaldım ama gözü sürekli kafes telinde hareket ettirsem atlayacak gibi ayak içindeki sıcaklığı farkettim. 2 dk sonra tekrar rahatlama belirtisi gösterince parmağımı tüneğe yaklaştırdım ve hemen tüneğe atladı bende onu dinlenmeye bıraktım o gün bu hareketi 1 er saat aralıkla 3 defa uyguladım ama nedense balkonda oluyor eve girince biraz kaçıyor gibi ben onun eğitimini balkonda veriyorum daha rahat hissediyor kendini gelelim altıncı güne yem yerken bende parmağımı kafa tüylerine dokundurmaya çalıştım ve başardım kafa tüylerini en uç kısımlarından sevdim kaçışmadı sonra dahada yaklaşarak alın kısmındaki dik tüyleri yatırırcasına sevdim ve kafasınada ufak bir iki dokunuş yaptım tabi parmağıma çıkarma eğitiminide aksatmadım 6. 7. ve 8. günler böyle geçti 9. gün kafesinin büyük kapısını kafese 90 derecelik bir açıyla açtım ve dal darıyla onu o sabitlediğim kapıya doğr çektim sonra dışarı çıktı ama hala o büyük kapının üstünde zemine paralel şekilde açık kapıda biraz sevdim ve tek ayağı parmağımda diğer ayağı kafes tellerinde kafesin üstüne kadar tırmandı sonra 10 dk falan geçti vergi dairesine gitmem gerektiği için kuşu kafese sokmak zorundaydım ne olduysa elime bir türlü gelmedi ne uçuyor ne elime geliyor yürüyerek kaçıyor en son elimi ayaklarının altına koydum ve uçtu bir iki defa duvara çarptı o yüzden hala içim acıyor ama sağlığı gayet iyi sonra yere kondu ve bende kanatlarını ve kuyruklarını tek elimle tuttum kafesin kapısına çıkardım o da yürüyerek içeri girdi pek ötmüyor sebebini bilmiyorum 3 aylık olduğu için olabilir.

#2
Üyeleri yönlendirmek yerine fotoları foruma yüklerseniz memnun oluruz...

'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
#3
şuan iş yerindeyim akşam eve geçince uploadlarım uzun sürdüğü için kusura bakmayınKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  merhaba dostum çapkınla biz geldik big_eagele 6 1,076 05.01.2013, Saat:21:27
Son Yorum: Açelya
Wink Merhabalar Bizde geldik!! Yorumlarınızı bekliyorum bombaciemre 16 2,576 19.09.2012, Saat:19:01
Son Yorum: bombaciemre
Wink Biz de geldik :)) sedaaslan 26 3,239 18.09.2012, Saat:09:55
Son Yorum: engin
  Merhabalar, bizde geldik :) bonsai 3 1,417 08.07.2011, Saat:18:16
Son Yorum: SELMAKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi