• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başkasının sultanını eğitmek
#1
Arkadaşlar size değişik bir sorum olacak. Benim çevremdeki bir arkadaşım kendisine sultan almış bir tane ve alalı 5 gün olmuş. Tabi araştırmadan ve bilgisizce almış. Bir petshop ta onu kazıklamış belki de eğitimli 2 gün içerisinde ele gelir demişler kendisi de bunu denemek için 2. gün sonunda kafesini açmış, denemek istemiş. Tabi hayvancağız da stresten mi yeni evine alışamadan böyle birşey yaşamasından mı bilemedim ama elini sokunca birgüzel ısırmış, kanatmış. Hiç dışarı çıkmamış. Benim arkadaş daha sonraki 2 günde de tekrar tekrar denemiş her defasında ısırmış. Petshopa geri götürmek istemiş kabul etmemişler. Ben de forumu önerdim ancak eğitmekle uğraşmak istemiyordum o yüzden böyle aldım dedi. Kızdım ben de kendisine tabi ama yapabileceğim birşey yoktu... Neyse gelelim konunun özetine.. Benim ondan birazcık daha fazla sabır ve bilgim olduğu için bana eğitmemi, sonra da geri almayı teklif etti. Açıkçası ben tam emin olamadım hayvancağız için güven sorun teşkil eder mi diye size sormak istedim. Gerçi kişisel olarak da endişelerim var alıştıktan sonra ben de bırakamam diye korkuyorum, eğer bırakamazsam kendi sultanımı niye sattım diye kafamı duvarlara vururum Smile zaten ayrılmak bir kere zor olmuştu bir daha nasıl ayrılabilirim emin değilim. Ama yeniden sultan bakmak heyecanı da yok değil. Tekrar evde sultan sesi duymak mutluluk vericek bana. Ne yapsam karar veremedim ne dersiniz?

#2
Ben olsam almam (: alıştıktan sonra bırakmak çok zor olur arkadaşınızla aranız açılır Gulumseme

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#3
Aslında bunu teklif ettiği anda düşüncesizce hareket ettiği ve bilinçsizce aldığı için direk hayır dedim. Sonuçta onlar da can ve bakamayacaksan almicaksın. Ama kısa vadede de olsa yeniden bakmak heyecanı da çok farklı.. Ayrılamasam da aramın açılacağını zannetmiyorum aslında böyle bir heves alanlar en ufak bir olumsuzlukta ilgilerini kaybediyorlar. Geri ver diye tutturacağını çok zannetmiyorum da ev bu sefer yine hayvanat bahçesine döner ilk sefer niye sattım diye kendi kendime çok söylenirim.

#4
Ben de pet shopdan almıştım bana ilk 1 ay kafesten çıkarma dediler ben biraz sabırsızımdır. İlk gün kuşu omzuma alıştırdım sonra ballı krakerle elime alıştırdım şimdi ben eve geldigim zaman benden ayrılmıyor Smile Bana sorarsan arkadaşına bunu tavsiye et . İlk omzuna alıştırsın. Bence diyorum tabi başka düşünceler olabilir .

Padişahım Smile Sultan dersem beni döver:
Efem <3

Yaşayan Mubişlerim:
Gıdık
Cingöz Smile
Ölen Mubişlerim:Bıdık <3 Şirin
Anna Maria <3 Gümüş [R.I.P] Güzel kuşlarım Sad
#5
(24.02.2012, Saat:22:25)baron_harkonnen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bunu teklif ettiği anda düşüncesizce hareket ettiği ve bilinçsizce aldığı için direk hayır dedim. Sonuçta onlar da can ve bakamayacaksan almicaksın. Ama kısa vadede de olsa yeniden bakmak heyecanı da çok farklı.. Ayrılamasam da aramın açılacağını zannetmiyorum aslında böyle bir heves alanlar en ufak bir olumsuzlukta ilgilerini kaybediyorlar. Geri ver diye tutturacağını çok zannetmiyorum da ev bu sefer yine hayvanat bahçesine döner ilk sefer niye sattım diye kendi kendime çok söylenirim.

Şu an eğitimsiz olduğu için arkadaşınızın tepkisi öylede siz alıştırınca kendini sevdiren alışkın bir kuş olduğu zaman bence geri ister Gulumseme hazır alıştırılmış evcilleştirilmiş kuş kim istemez ki Gulumseme

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#6
bence alın arkadaşınızdan sultanı kendiniz devam edin, hem kuşa yazık olmasın, zavallı belli ki bayağı korkmuş çünkü sultanım 4 aydan fazladır bende ve bir kere bile ısırmaya yeltenmedi bile düşünüyorum da kötü bir durum Confused eğitmekle uğraşamam ne demek ya eşya mı bu, ol deyince olmaz ki, emek vereceksin ki karşılığını alacaksın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi