• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
balkonumuzdaki misafir kumrular
#1
arkadaşlar 1 haftadır bir çift kumru balkonumuza uzanan asmaya iki tane yumurta bıraktı. balkondaki masaya bir kap su ve bulgur,pirinç,mercimek,sultan yemi, ufalanmış ekmek karışımından koyuyorum. yumurtalara nöbetleşe yatıyorlar. çok güzel ve zarifler. ancak ne yemden yediğine şahit oldum nede su içtiğine şahit oldum. yumurtalara oturan bazen 24 saatten fazla oturuyor. gurk gurk diye ötünce hemen eşi geliyor ve yer değiştiriyorlar. balkonu eskisi kadar sık kullanmıyoruz ancak yine de arada kullanıyoruz. rahatsız oluyordur tabiki ancak korkmuyor. herhangi bir tepki vermiyor .sadece boncuk gözleriyle etrafı izliyor. 5-10 parça dal ile çok ufak bir yuva yapmışlar. yumurtalar sağlam ancak yavrular çıktığında balkondan aşağı düşer diye endişe ediyorum. resim ekleyemiyorum. üzüm yaprakları kapatıyor. çok fazla yaklaşıp korkutmakta istemem.
yapmam gereken herhangi bir şey var mı?

eklemeyi unuttum. ilk farkettiğim günün akşamı yumurtaların üzerinde kimse oturmuyordu ve sabah 10 civarı gelmişlerdi. serin bir gecede yumurtalar öylece kaldı yani. ama kaç günlüktü bilmiyorum. heralde ilk günleriydi yumurtaların.

#2
Emre bey yaklaşık olarak 2 yıl önce bizim balkonda da bir köşeye benzer şekilde yuva yapmışlardı. Bu konuda size şunu söyleyebilirim. İçgüdüsel olarak yavruları belirli bir yaşa gelene kadar sıkıntısız büyütüyorlar. O yönden bizlerin yapabileceği pek birşey yok sadece onları rahatsız etmeden uygun bir yere ekmek kırıntısı, su vb. şeyleri bırakabilirsiniz.Gerisini onlar hallediyor. İlaveten benim başıma şu gelmişti. Bir yıl kumru yavruları çıktıktan sonra ertesi yıl aynı yuvada yine yumurtlama ve yavru çıktığına şahit olmuştum. Sizde ilerleyen yıllarda böyle bir duruma şahit olma ihtimaliniz yüksek

Hayatta başarılı olmak istiyorsan üç şeyi hayatında eksik etme,Kibirden Uzak Durmayı, İnsanları Anlamayı ve Sabırlı olmayı....

DUSUNDURUCU

Hayat Her insanı çarkından geçirirken bazen iyi yapar bazen kötü. Önemli olan kötünün içinde iyiliği görebilmek, iyilikse ise güzelliğe ulaşabilmektir.

DUSUNDURUCU


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Fikir Akşama misafir kabul edicez :) Eski55 4 704 15.02.2014, Saat:15:10
Son Yorum: petek106
  misafir muhabbet geldi sultanlarımın arasına :) geveze_07 6 1,338 04.02.2014, Saat:17:11
Son Yorum: xıdır
  Papağanım Misafir Gelince Birden Ötüyor pasa19 12 1,424 07.04.2013, Saat:17:08
Son Yorum: BahadırrKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi