• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bak şu şaklabana ya (:
#1

Oyuncu dediğin papagan budur (: bunun cinsi ne dir ki arkadaşlar merak ettim ya çok acayip Acik-agizli-gulumseme

#2
aynısından petshop ta da görmüştüm kafeste taklalar atıp duruyordu..cinsini ben bilmiyorum ama çok yarama bişeymiş gerçekten..yani kafese koysan 2 gün dayanmaz Smile

#3
süper birşey bende cinsini merak ettimSmile yani Türü

Jako Papağanı = Yakup
#4
İsmi Videoda Verilmiş Ztn Caique AmA süper Bişey yaa Acik-agizli-gulumseme

#5
Harika birşey ya Acik-agizli-gulumseme

Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
#6
SİYAH BASLI CAİQUE
Papağan ailesinin sevimli türlerinden olan Caiquelerin boyları yaklaşık 23 cm (9 inch) ve ağırlıkları 150 - 165 gr arasındadır ve yaşama süreleri yaklaşık 30 yıldır.
Belli başlı bilinen iki türü vardır:

Siyah Başlı Papağan (Black-headed Parrot) (Pionites Melanocephala)

Beyaz Belli Papağan (White-bellied Parrot) (Pionites Leucogaster)

İlk doğduklarında siyah başlı veya turuncu başlı olarak doğarlar. Tüy renkleri Eclectus Papağanın rengindedir. Olgunlaştıkça asıl renklerini alırlar. Göz bebekleri genç olanlarda siyah veya koyu kahverengidir. Olgunlaştıkça göz bebeklerinin rengi turuncu-kırmızı renge dönerler.


Caiguelarda Beslenme
Gıda olarak; başlıca tohumlar meyveler yeşillikler, ay çekirdeği, buğday, muhtelif darı, mısır vs. tüketirler .Ayrıca yumurta, çocuk maması ve peksimet karıştırılıp değişiklik için verilir. Çam ağacı dalları tüyleri için çok faydalıdır. Her zaman taze ve değişik yiyecekler verilmelidir


Caiguelarda Bakım
Dar alanlarda yaşamayı sevmezler. Hiperaktif ve çok enerjiktirler. Konuşmanın yanı sıra cıvıldar ve şarkı söylerler. Sağlıklı ve ışık düzeni iyi ayarlanmış büyük kafeslerde en az (71x62 cm) yaşamayı tercih ederler. Kafes dışında evde bir yerde yaşamalarını planladıysanız güvenli bir ortam sağlamanız gerekir. Cinsiyet ayrımı için DNA testi yapmak gerekir.Beraber çift olarak yaşayabilirler. Kafesinin içine aksesuarlar konmalıdır. Ses çıkaran oyuncaklar isterler. Aksesuar ve oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur papağanın boyuna ve cinsine uygun boyda dizayn edilmiş olmasıdır. Kafes güneş alan yere konmamalıdır. Kafesini temiz tutmalıdır. Soğu hava akımı olan yerlere kafes konmamalıdır. Gaga. tırnak ve genel kontrol amaçlı Veteriner hekime periyodik olarak götürülmelidir.
=ALINTIDIR=

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi