• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ayaktaki bilezik
#1
bazı arkadasların kuşlarında bilezik var...bu bilezigin anlamı nedir...kontrol amaclı mıdır...yararlı bisey midir..bende taktırmalı mıyım? taktırmalıysam nerede ve nasıl taktırırım ?

#2
Kuyumcudaki bilezikler gibi değil bunlar. Yavrulara 7-8 günlükken takılır ve bilezikte üreticinin kimliği ve kuşun doğum tarihi yazar. Genel olarak ithal kuşlarda bulunmasının yanısıra Türkiyedeki sayılı üreticilerde takmaktadır.

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.
#3
o takılanlar 10 günlükken takılan dogum bileziğidir, üzerinde üreticinin kodu, dogum tarihi ve dernek numarası yazmaktadır, sizin böyle bir zorunluluğunuz yok, birde renk bilezikleri vardır onlar eşe atılacak kuşların kardeş olmaması için ayrıcı ayrıntıdır.

Bahçelievler/IST
#4
(24.08.2013, Saat:16:18)norvadin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bazı arkadasların kuşlarında bilezik var...bu bilezigin anlamı nedir...kontrol amaclı mıdır...yararlı bisey midir..bende taktırmalı mıyım? taktırmalıysam nerede ve nasıl taktırırım ?

Siz taktıramazsınız, üreticiler onları bağlı bulundukları derneklerden alıyor ve 10 günlükken takılıyor. Kuşun hangi yıl doğumlu olduğunu, kaçıncı yavru olduğunu falan gösteriyor...

#5
üretci kişi takar doğum günü kimin ürettiğinin kodu olur üzerinde yavruyken takılır Smile

#6
tmm ozmn Smile bende başka bir amacı var zannettim...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi