• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ayakta kanadındaki yaralar
#1
Merhaba ,,
bende kuş aldım 5 gün önce eve geldiğimde ayaklarının kanlı olduğunu farkettim..bir çok yerinden yaralanmıştı..geri götürdüm fakat içim bırakmaya el vermedi..çünkü orada iyi bakılamaz diye düşündüm..tekrar getirdim..1 mantar kremi vazelin gibi bir şey verdiler..sürdüm 2 gün herhangi bir değişiklik olmayınca terramycin merhem,antiseptik yara spreyi dettol,avisol vitamin kullandım..dün kanadındada da yara olduğunu farkettim.düzelme yokSadbu gün tırnağını ısıra ısıra kopardı..kanadının altıda tamamen tüysüz kalmış..Veterinere götüremedim..param yok..artık geri götüreceğim yarın.. onlarda bakamayacak ya neyse..ölecek galiba garip..yapabileceğim bir şey var mı? ne yapabilirim..

#2
çok net çıkmamış ama gördüğüm kadarıyla ayakta şişliklerde mevcut..tırnagını bi yere takmış olma ihtimali var..yeni aldıysanız aldıgınız yerde kalabalıkta kanatlılarda birbirlerine vurma sık gözleniyor ondan dolayı olmus olabilir..kuşunuzun genel durumu nasıl? yem yemesi su içmesi?genel hali uyuyo mu yoksa hareketli mi ayagını kullanabiliyor mu?

#3
hayır,gün geçtikçe kötüleşiyor..elime pamuk alıp üzerinde uyuttum yuvasına koymuştum 1,5 saattir öylece insan gibi yan yatarak uyuyo pamuğun üzerinde ..yem çok az yiyor..su vitami olduğu için içinde zorla arada ben içiriyorum..yavru olduğu için yemlerini yere serptim azıcık yiyo zorla..hareketli diil geldiği günden beri aynı..bir cik sesi hiç duymadım mesela..ama uyandığında yuvasında kalmak istemiyo çıkmaya çalışıyo..kendine zarar vermesin diye kafesten çıkardım.çünkü çıkmaya çalıştığı için ayaklarını zorluyo...geniş bir kutunun içinde..kenarlarını deldim..üzerine aydınlık olsun diye cam koydum..

ayrıca ayaklarının üzerinde zorla yürüdüğü için genelde poposunun üzerinde oturur gibi duruyo..orta tırnağını ısırarak kopardı bu gün ..kanadının altı da fena olmuşş.

#4
(30.11.2012, Saat:03:19)sibel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayır,gün geçtikçe kötüleşiyor..elime pamuk alıp üzerinde uyuttum yuvasına koymuştum 1,5 saattir öylece insan gibi yan yatarak uyuyo pamuğun üzerinde ..yem çok az yiyor..su vitami olduğu için içinde zorla arada ben içiriyorum..yavru olduğu için yemlerini yere serptim azıcık yiyo zorla..hareketli diil geldiği günden beri aynı..bir cik sesi hiç duymadım mesela..ama uyandığında yuvasında kalmak istemiyo çıkmaya çalışıyo..kendine zarar vermesin diye kafesten çıkardım.çünkü çıkmaya çalıştığı için ayaklarını zorluyo...geniş bir kutunun içinde..kenarlarını deldim..üzerine aydınlık olsun diye cam koydum..

ayrıca ayaklarının üzerinde zorla yürüdüğü için genelde poposunun üzerinde oturur gibi duruyo..orta tırnağını ısırarak kopardı bu gün ..kanadının altı da fena olmuşş.

yüksek ihtimalle travmaya bağlı yada bi yer etaktı çıkmak için çırpınırken kanadını da yaraladı..elinizde varsa antibioyikli pomadlardan kullanmaya devam edin..vitaminine de..ama ym yemiyorsa iyileşmesi çok zor..bence bi enjektör yardımı ile mama yapıp yedirmelisiniz..dikkatlice..zarar görmüş yerleri iyileşse bile açlıktan ölecektir..ayagında kırık yok umarım bu konuda bi bilginiz var mı?üzerine basabiliyor mu yürürken?

#5
ayaklarının üzerine basıyo ama çok zor..genelde oturur vaziyette..mama nasıl yapıcam ne yadireceğim?

#6
(30.11.2012, Saat:03:53)sibel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ayaklarının üzerine basıyo ama çok zor..genelde oturur vaziyette..mama nasıl yapıcam ne yadireceğim?

bu linkte bulabilirsiniz..forumda vardır..sulandırıp agızdan besleyebilirsiniz veya direk onune de koyabilirsiniz..

http://www.meleklermekani.com/kus-bakimi/104392-muhabbet-kuslari-icin-basit-yumurtali-mama.htmlKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ayakta yara tarık 6 1,197 08.03.2013, Saat:23:56
Son Yorum: ömer02Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi