• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akil İnsanları fena ağlattılar!
#1
38439.jpg


Akil İnsanlar Heyeti Doğu'da hiç alışılagelmedik biçimde karşılandılar. Görüşmede gözyaşları sel oldu


Çözüm sürecinin bayram havasına ilişkin görüntüler Doğu Anadolu'dan geldi. Akil İnsanlar Heyeti'ni karşılayan bölge insanları öyle coşkulu bir karşılama yaptı ki duygulu anlar yaşandı.

Akil İnsanlar Doğu Anadolu Bölgesi Heyeti, Hakkari'de ziyaret ettikleri köyde davul-zurna çalınarak karşılandı, çocuklar ''Hayat bayram olsa'' şarkısını seslendirdi.

Heyet Başkanı Can Paker ile Sibel Eraslan, Abdurrahman Kurt, Ayhan Ogan, Zübeyde Teker, Mahmut Arslan ve Mehmet Uçum, Van-Hakkari karayolu üzerindeki Kırıkdağ köyünü ziyaret etti.

Heyettekiler, kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki köyde yaşayan vatandaşlarca davul ve zurna çalınarak karşılandı. Kanaat önderlerinden Mehmet Adıyaman'la görüşen heyettekiler, köyde yaşayanlarla da sohbet etti.

Heyet için kurban kesen köylüler, "Savaşa hayır" pankartları açarken, öğrenciler de "Hayat bayram olsa" şarkısını seslendirdi.

Adıyaman'ın kız kardeşi Semira Adıyaman, sohbet ettiği Heyet Başkanı Can Paker'e, Kürtçe, "Allah sizden razı olsun. Allah bu ateşe su serpsin. İnşallah barış gelir. Artık kimsenin ocağı yanmasın" dedi.

Kanaat önderi Adıyaman ise yaşanan sıkıntılı sürece 150'nin üzerinde şehit verdiklerini belirterek, "Bu sürece ve süreci başlatan Başbakan Erdoğan'a hepsi kurban olsun. Bu kurbanı da onun için kestik. Allah sizlerden razı olsun. Sizler buraya barış için geldiniz. Cezaevlerinde de insanlar var. Onlar da serbest kalsın, evlerine gelsinler" diye konuştu.

Evinin bahçesinde davul zurna eşliğinde heyet üyeleri ile halay çeken kanaat önderi Adıyaman, evinin balkonuna da Türk bayrağı astı.
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sivrisinekler Hangi İnsanları ısırır? Alpdna 0 961 10.08.2014, Saat:19:12
Son Yorum: Alpdna
  Akil İnsanlar'a bayraklı protesto! Haber Oku 0 585 16.04.2013, Saat:21:43
Son Yorum: Haber OkuKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi