• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18. gün
#1
herkese selam arkadaşlar. gümüş & boncuk çiftimin ilk yumurtalarının 18. günü kaç yumurta olduğuna bile bakmamıştım rahatsız etmiyeyım diye bu gün yer değiştirdiklerinde baktım toplam 3 yumurta vardı. çatlak fln göremedim yumurtalarda kırdıklarınında kabukları dışarı atıyorlarmı hiç çıkmıyorlar dışarı çünkü bakamıyorum yuvalığa. 2-3 gün daha bekliyeyim ne dersiniz.. saygılar cümletten.

#2
22.-23. günde bile çıkabilir biraz daha bekleyin yavrunun cikcik sesini duyarsınız zaten o sesten anlaşılır

#3
son yumurtanında gününün dolmasını bekleiyn 18 gün canlanıp 2-3 gün içinde çıkabiliyorlar, kafesinizde banyoluk olması yumurtaların daha kolay çatlamasını sağlar.

KÜÇÜK AİLEM: http://www.sultanpapaganlari.com/konu-kucuk-ailem.html

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.
#4
tamam teşekürederim bilgi için son yumurtanın gününü bekliyelim.

#5
19 ile 20 gün arasında sesler gelmeye başlamıştı bende daha sonra ise o günün akşamına yada ertesi gün sabahında yumurtalardan yavrular çıkmaya başlamıştı. Kabukları ise ilk gün köşede duruyordu ilerleyen zamanlarda baktığımda yuvalıkta yoktu. İlaveten kafesinizde yumurta maması yoksa bu günlerde sürekli bulundurmanızı ve en fazla 12 saatte bir değiştirmenizi tavsiye ediyor mutlu haberleri bekliyorum.

Hayatta başarılı olmak istiyorsan üç şeyi hayatında eksik etme,Kibirden Uzak Durmayı, İnsanları Anlamayı ve Sabırlı olmayı....

DUSUNDURUCU

Hayat Her insanı çarkından geçirirken bazen iyi yapar bazen kötü. Önemli olan kötünün içinde iyiliği görebilmek, iyilikse ise güzelliğe ulaşabilmektir.

DUSUNDURUCU
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi